Tesla Model 3

Tesla, Model 3 üretiminin bir kez daha durduğunu bildirdi

Tesla Motors, Model 3 üretiminin bir kez daha durduğunu duyurdu. Programın gerisinde olmalarına rağmen üretimi durduran şirket, üretim hattında bazı ayarlamaların ve iyileştirmelerin yapılacağını belirtti.

Model 3’ten ötürü zor günler yaşayan Tesla Motors bir kez daha üretimi durdurduğunu açıkladı. Şirketin basın sözcüsü tarafından paylaşılan bilgilere göre üretimin durmuş olmasının tek nedeni üretim hattında yer alan robotların bazı ayarlamalara ve iyileştirmelere ihtiyaç duyması. Dört veya beş gün sürmesi planlanan bakımın ardından robotların çok daha hızlı bir şekilde üretime devam edeceği ve planlanan üretim hedefine ulaşılmasında yardımcı olacağı tahmin ediliyor.

Tesla Motors, 20 ve 24 Şubat tarihleri arasında da üretimi durdurmuş ve bunun da robotlara bakım yapmak amacıyla olduğunu paylaşmıştı. Bu bakımdan sonra üretim hızı yükselmiş, ancak Elon Musk’ın hedefine ulaşmak için yeterli seviyeye gelmemişti.

Tesla Model 3

Musk, geçtiğimiz günlerde üretim konusunda bazı sorunlar yaşadıklarını ve bu sorunların çoğunlukla üretim hattındaki robot sayısının fazlalığından olduğunu dile getirmişti. Şirket, görünüşe göre bu gibi duraklamalarla robotların daha uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlamaya ve üretimdeki yetersiz insan sayısının yarattığı boşluğu kapatmaya çalışıyor.