neyk 1

Neyk: En üst seviyede lüksün yeni adı!

Hollandalı Ocean Submarine firmasının zenginler için ürettiği lüks denizaltı Neyk, özellikleri ve fiyatıyla dikkat çekiyor. 

Özel jetlerin esamesini okutacak lüks denizaltı geçtiğimiz haftalarda görücüye çıkmıştı. Ocak 2018’de ilk modeli piyasaya sürülmesi planlanan denizaltının fiyatı 20 milyon sterlin. Yani yaklaşık 95 milyon Türk Lirası. Ocean Submarine, yeni denizaltı modeliyle dünyanın ilk “en üst seviyede lüks” denizaltısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Rolls-Royce, Bosch ve NASA ile işbirliği yapan Ocean Submarine’nin denizaltı modeli 20 yolcuya ev sahipliği yapıyor. 19 metre uzunluğundaki denizaltı 15 knot sürat ve maksimum 500 metre derine inebilme kapasitesi sunuyor. Yeni denizaltı modelinin seri üretimine geçtiği zaman, 6 ile 24 metre arasında beş versiyonla karşımıza çıkacağı belirtiliyor.

neyk 1
Neyk

Neyk, nam-ı diğer köpekbalığı…

Üreticilerinin iddiasına göre “Adeta bir köpekbalığı gibi çevik” olacağı belirtilen dizel ve elektrik motorlu Neyk’in iç dizaynı ve ışık sistemleri müşterilerin özel arzularına göre tasarlanacak. 270 derece görüş açısı bulunan kokpiti su altında eşsiz bir manzara sunuyor.