sony pikachu 1

Sony’den Pikachu adında yeni telefon geliyor

Akıllı telefon sektöründe rakipler arası rekabet her gün biraz daha kızışmakta. Amiral gemisi olarak görüntülenen cihazların yanı sıra başlangıç ve orta seviye modellerinde bir yarış içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Pazarda orta seviye cihazlardan geri kalmak istemeyen Sony, orta seviye telefon üzerinde gelişmeler yaptığı kısa süre önce GFXBench’te görüldü.

 
Kısa süre önce GFXBench’te görülen Sony Pikachu, gücünü MediaTek MT6757’den alıyor. Cihazda 3GB RAM ve 32GB depolama alanı görülüyor. Cihazın ekranı ise 5 inç olup HD bir ekrana sahip.
Cihazın kamerasına baktığımızda ise 21 MP’lik ana kamera ve 8 MP’lik ön kamera yer alıyor. Pikachu kutusundan Android 7.0 Nougat ile çıkacak olmasıyla şimdiden heyecan verici.

İşte Sony Pikachu’nun GFX görseli

sony pikachu
Pikachu’nın kullanmış olduğu yonga setinden yola çıkarsak daha önceki iddialar ile bazı bağlantıları olduğu görülüyor. Ayrıca Sony’nin Pikachu ismini seçmesi oldukça dikkat çekiyor.
Tahminlerimize göre sarı renge sahip olacak cihazın alıcıları çok fazla olabilir. Çünkü Pikachu denilince aklımıza ilk Pokemon geliyor.

 
Son olarak Sony’nin yeni orta seviye cihazı pazarda rakiplerinin önüne geçmesi yardımcı olabilir. Bakalım rekabeti daha fazla kızıştıracak Sony, fiyat düşürmesi uygulayarak biraz daha öne çıkacak mı? Şimdiden merak edilmeye başlandı.