Galaxy Fold Ertelendi 1

Samsung, Akıllı Telefonun Tanıtımını Erteledi

Samsung, zamanlanan tarihten yalnızca birkaç gün önce katlanan ekranlı ilk akıllı telefonun lansmanını erteledi.

Daha önce, ekran görüntülerini gazetecilere dağıtılan bazı Galaxy Fold model test cihazlarıyla tanınıyordu. Samsung, ekranların korunmasının şimdi iyileştirilmesi gerektiğini söyledi. Önümüzdeki haftalarda yeni bir başlangıç tarihi bildirilecektir. Cihaz 26 Nisan’da ABD’de ve 3 Mayıs’ta Avrupa’da piyasaya sürülecekti.

Galaxy Fold, ekranın küçük bir tablet bilgisayarın boyutuna getirilebildiği piyasadaki ilk cihaz olacaktı. Rakip Huawei, yaz aylarında açacağı akıllı telefon Mate X’in lansmanını duyurmuştu.

Mekanik Problemi Olmadığı Açıklandı

Samsung Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Rapor edilen ekran sorunlarından elde edilen ilk sonuçlar, sebebin ortaya çıkabileceğini bildirdi.” Ekranın ortasındaki katlanır eklem, daha önce pazar gözlemcileri tarafından potansiyel bir güvenlik açığı olarak düşünülmüştü, ancak hem Samsung hem de Huawei, mekaniğin sağlam olduğunu söyledi.

Samsung, “Cihazın iç kısmının ekran performansını etkilediği bir durum vardı ve ekranın korunmasını ve dengesini arttırmak için adımlar atacağız” dedi.

Galaxy Fold Ertelendi

Bazı muhabirler ayrıca Fold makinelerine de zarar verdi çünkü yanlışlıkla yeni cihazların ekranlarında normal şeffaf film gibi görünen koruyucu bir tabakayı çıkardılar ancak ekranın bir parçasıydı. Samsung, tüketicilere açıkça görünür bir uyarı vereceğini belirtti. Şimdiye kadar, katlanır ekranlar geleneksel akıllı telefonlarda olduğu gibi özel cam yerine plastikten yapılmış bir yüzeye sahip. Bu nedenle, çizilmelere karşı daha duyarlı olmalarından korkulur. Akıllı telefon ekranları için esnek cam hala geliştirilme aşamasındadır.

Galaxy Fold Özellikleri

Galaxy Fold bir kitap gibi açılabilir, ardından 7.3 inçlik bir köşegenle katlama ekranını kullanabilirsiniz. Kapatıldığında, kullanıcı dış kenarlardan birinde diyagonal 4,6 inç mevcut olan nispeten küçük bir ekrana sahiptir. Samsung, cihaz açıldığında uygulamaların sorunsuz bir şekilde kullanılmaya devam edebilmesi için Google ile birlikte çalıştı. Huawei farklı bir konsepte karar verdi: Mate X ile katlama ekranı dışarıda kalıyor ve katlandıktan sonra yarısı akıllı telefon olarak kullanılıyor.