Moto X4 1 1

Project Fi Projesine Özel Moto X4 Geliyor

Google’ın evrensel operatör projesi olarak bilinen Project Fi için sona gelinmeye başlandı. Sadece Google servisleri alarak dünya üzerinde istediğiniz her yer ile konuşmanızı sağlayacak olan Project Fi projesi kapsamında son olarak ise yeni bir akıllı telefon duyuruldu. Doğrudan projeye tam uyumlu olarak geliştirilen yeni seri Moto X4 akıllı telefonlarının, özellikleri de ortaya çıktı. İşte ilk detaylar.

Project Fi, Google’ın iletişim alanında en iddialı projelerinden birisi olarak biliniyor. Son olarak yayınlanan yeni raporlarla beraber evrensel operatör kullanımını vurgulayan projenin teknik kısımlarında büyük bir ilerleme elde edildiği belirtiliyor. Özellikle yayınlanan raporlarda kullanım şekliyle ilgili olarak detaylı bilgiler paylaşılmış durumda.

Sadece Google üyeliğinizle, dünyanın istediğiniz herhangi bir yerinde istediğiniz ülkeden iletişim kurmanıza olanak sağlayacak olan yeni sistem için şimdide yeni bir telefon geleceğinin duyurusu yapıldı. Google tarafından sosyal medya üzerinden yapılan duyuruyla beraber yeni modelin Moto X4 serisi olacağı ve proje ile doğrudan uyum içerisinde çalışacağı belirtiliyor. Kısa süre sonra çıkması beklenen telefonun özellikleri ise netlik kazanmaya başladı.

Moto X4

Moto X4 Özellikleri

Proje kapsamında tam destekle geliştirilen yeni akıllı telefonun orta segment üyesi olacağı açıklandı. Snapdragon 660 işlemci serisiyle gelen yeni akıllı telefonun, bu sayede 2.2 GHz değerine kadar hız sunması bekleniyor. Bunun dışında bellek kısmında ise üst segment akıllı telefonlarda çok sık gördüğümüz 4 GB bellek seçeneği sunulacak. Depolama alanında ise 64 GB gibi bir değer sunulması bekleniyor. Ekran kısmında 5.2 inç tercihi yapılan akıllı telefonun, Full HD çözünürlük ve 3800 mAh değerinde bataryaları da dikkat çekmekte.

Hızlı şarj desteği ve IP68 sertifikasıyla suya, toza dayanıklılık sunacak olan yeni modelin, tek arka kamerasının olacağı ise son detaylarından birisi. Moto X4 modelinin bunların dışında Android konusunda da yeni seri işletim sistemi desteği sunması bekleniyor. Bakalım Moto X4 tüm bu özelliklerle beraber yeni seri akıllı telefonlar ne zaman satışa çıkacak? Doğrudan Google Project Fi desteğiyle beraber mi gelecek? Tüm bunlar için Motorola ve Google açıklamalarını beklemek ve sistemin gelişim sürecini takip etmek gerekiyor.