PlayStation 5 stok sorunu

PlayStation 5 stok sorunu halen devam ediyor

PlayStation 5 stok sorunu halen sürüyor. Stok sorununun devam etmesi bazı konsol oyuncularını çileden çıkaran bir durum oluyor.

PlayStation 5, geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra biten bir oyun konsolu olarak tarihe geçti. Uzun bir süre geçmesine rağmen halen piyasaya sürülmeyen oyun konsolu hakkında bazı açıklamalar yapıldı.

PlayStation 5 stok sorunu ne zaman çözülecek?

Geçtiğimiz günlerde PlayStation 5 oyun konsolunun piyasaya sürülmemesi hakkında firma yetkilisi tarafından bir açıklama yapılmıştı. Çıktığı ilk gün tükenen oyun konsolunun dünyanın herhangi bir mağazasında satılmadığını belirten Sony, yeni üretimler için hazırlık yaptıklarını belirtmişti. Bu sözlerin ardından uzun bir süre geçti fakat halen stoklar boş görünüyor.

Amazon gibi büyük mağazaların yanı sıra Hepsiburada, Vatan Bilgisayar, MediaMarkt ve Teknosa gibi Türk mağazalarında da stokların halen dolmadığı görünüyor. Hepsiburada’da dikkat çeken bir olay ise konsolun 14.999 TL’den yer aldığı oldu. Bu fiyata yer alan oyun konsolunun dahi tükendiği de gözlerden kaçmadı.

PlayStation 5 stok sorunu

PlayStation 5 oyun konsolunun ilerleyen günlerde piyasada yerini alacağı düşünülüyor. Oyun konsolunun kısa sürede tükenmesinin sebebi her ne kadar stokların az bulunması olduğu düşünülse de bazı uzmanlara göre oyun konsolunun bir anda tükenmesinin sebebi stok değil karaborsacılık olmaktadır.

Bilindiği üzere karaborsa, piyasada bulunmayan ürünlerin yüksek fiyata bazı kişiler tarafından satılmasıdır. PlayStation 5 oyun konsolunun da bu şekilde bir durum ile karşılaştığı düşünülüyor. Yani alıcılar tüm konsolları piyasadan topluyor. Sonrasında farklı bir mağazada kendi belirlediği ücret ile oyun konsolunu satışa sürüyor. Zaten birçok siteye bakıldığında karaborsacılığın yapıldığı ön plana çıkıyor. Yabancı ülkelerde de olduğu gibi Türkiye’de de oyun konsolunun yüksek fiyattan satışı yapılmaktadır.

Özetle şu anda PlayStation 5 oyun konsolu satışı yapan herhangi bir mağaza bulunmuyor. Amazon dahil birçok mağazada PlayStation 5 oyun konsolunun satışının olmaması kullanıcıları çileden çıkarsa da Sony firmasının bu konuda bir çalışma yaptığı biliniyor.