planet-x

NASA 9. Gezegenin Varlığını Kabul Etti

Geçtiğimiz günlerde The Sun gazetesinin yayınladığı habere göre NASA yaptığı açıklamalarla 9. Gezegenin varlığını kabul etti. Birçok insan tarafından Planet X olarak isimlendirilen gezegen dünyamızdan 10 kat büyüklüğe sahip. Gezegen ayrıca Güneş’e Neptün’ün güneş olan uzaklığından 20 kat daha fazla. Yapılan açıklamada NASA bilim insanlarının gösterdiği 5 kanıt ile 9. Gezegenin varlığı kabul edilmiş.

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü öğretim görevlisi Konstantin Batygin verdiği demeçlerde, “Şu anda 9. Gezegenin oluşuna işaret eden 5 farklı türden gözlemsel kanıt bulunmakta” dedi. İpuçlarından birkaçı gezegenin Kuiper Kuşağı’nda yer alan bazı gök cisimlerine çekim etkisi uygulaması ile alakalı. Kuşakta yer alan 6 gök cismi de aynı yönde dairesel yörüngelere sahip. Buda bu yörüngelerin merkezinde bir gezegen olduğunu kanıtlar nitelikte. Batygin ayrıca “Artık gezegenin varlığını kanıtlayacak 5 farklı delil var elimizde, bu kanıtlara rağmen 9. Gezegeni görmemezlikten gelmek daha büyük sorunlara ve bulmacalara yol açar” açıklamalarında bulundu.

Dünyaya Çarpma Olasılığı Yok

Bazı komplo teorisyenleri zaman zaman Nibiru adında gizemli bir gezegenin dünyamıza çarpacağını ve tüm insanlığı yok edeceğini savunuyordu. Bu iddiayı yalanlayan bir açıklamada bulunan NASA 9. Gezegenin dünyamıza çarpma ihtimalinin bulunmadığını söyledi.