Minecraft 1.16.5 özellikleri

Minecraft 1.16.5 özellikleri açıklandı

Minecraft 1.16.5 sürümü özellikleri ile birlikte oyun severlere duyuruldu. Oyunun yeni sürümü kritik bir sorun güncellemesini içeriyor.

Mojang Studios, zaman zaman yeni Minecraft sürümleri yayınlayarak oyun severleri sevindirmeye devam ediyor. Araya noel ve yılbaşının da girmesiyle tatile giden Mojang Studios ekibi, sonunda oyunu geliştirmeye başladı. Bir sonraki güncellemede 1.17 ön sürümünün yayınlanacağını belirten firma, 1.16.5 sürümünü de oyunculara duyurdu.

Minecraft 1.16.5 özellikleri ile yayınlandı

Yeni güncelleme oldukça esrarengiz bir sürüm olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Çünkü Mojang Studios bu güncelleme ile ilgili yapılan değişiklikler hakkında bilgi vermiyor. Uzun bir süre önce 1.16.4 sürümü ile pek çok düzenleme yapan geliştirici ekibi, 1.16.5 sürümü ile birlikte 2 kritik hatanın düzeltildiğini belirtiyor.

Düzeltilen bu 2 kritik hatanın özellikle sunucu sahipleri için çok önemli olduğunu ve 1.16.4 sürümüne sahip sunucuların bir an önce 1.16.5 sürümüne geçmeleri gerektiğini belirtiyor. Mojang Studios 2 kritik sorunun düzeltildiğini söylese de bu 2 kritik sorunun ne ile ilgili olduğu hakkında herhangi bir bilgi verilmiyor. Bu da gizemli bir güncelleme olan 1.16.5 için oyuncuları daha da tedirgin ediyor.

Minecraft 1.16.5 özellikleri

Bazı oyuncular Mojang Studios’un oyuncuları deneme tahtası olarak kullandığını ve yeni sürümde sunucuların nasıl tepki vereceğini ölçmek için böyle bir adım attığını düşünüyor. Bazı sunucu sahipleri de 2 kritik güncellemenin kötü amaçlı kişiler tarafından kullanılıp 1.16.4 sunucularına zarar vermemesi için açıklanmadığını tahmin ediyor.

1.16.4 sunucusuna sahip bir oyuncu, 1.16.5 güncellemesine geçip geçmeme konusunda kararlı olmadığını fakat ilerleyen dönemlerde yaşanan olaylara göre 1.16.5 sürümüne güncelleme yapabileceğini açıkladı. Mojang Studios, 1.16.5 güncellemesini açıklamasa da gelecekte bu güncelleme hakkında bilgi vereceğini duyurdu.