iPhone Kullanıcıları İçin Pratik İpuçları

iPhone Kullanıcıları İçin Pratik İpuçları

iPhone model akıllı telefon kullanıcıları için yararlı olabilecek bazı ipuçlarını sizin için hazırlanan bu makalede bulabilirsiniz.

Grup FaceTime Özelliği
Grup FaceTime özelliği, aynı anda birden çok kişiyle sohbet etmenizi sağlıyor. 32 arkadaşınızı, aile bireyini veya iş arkadaşlarınızı tek bir FaceTime araması sayesinde bir araya getirebilirsiniz. Bugünlerde sanal bir buluşma, oyun gecesi ya da akşam yemeği partisi için ideal olan bu özellikten kolayca yararlanabilirsiniz.

Klavyenizi Trackpad’e Dönüştürün
iPhone’unuzun klavyesinde boşluk tuşuna kuvvetli şekilde bastığınızda, onu trackpad’e dönüştürebilir ve parmağınızı fare gibi kullanarak imleci yazmak istediğiniz alana götürebilirsiniz. Klavyenizi trackpad’e dönüştürdüğünüzde, klavyedeki karakter boş görünecektir.

Boşluk Çubuğuna İki Kez Dokunmak
Mail, Mesajlar, Notlar ve buna benzer uygulamalarda yazı yazarken boşluk çubuğuna iki kez dokunarak nokta ve boşluk ekleyebilirsiniz. Bu şekilde yaparak klavye üzerinde simgeler kısmında nokta işareti aramak zorunda kalmıyorsunuz.

Mesajları Filtreleme

Mesajlar’da tanımadığınız kişilerden gelen mesajları kolayca filtreleyebilirsiniz. Kısa mesajla iletilen yanlış bilgilerin ve spam mesajların özellikle artmasıyla birlikte bu özelliğin yararını görebilirsiniz.

Ayarlar> Mesajlar’a gidin ve Bilinmeyenleri Filtrele seçeneğini aktifleştirin.

iPhone Kullanıcıları İçin Pratik İpuçları

İçeriğe Göre Fotoğraf Arama

Fotoğraflar uygulaması, fotoğraflarınızdaki mekanları ve nesneleri tanımlayarak bunları kolayca aramanıza olanak tanır. Örnek vermek gerekirse, “plaj”, “doğum günü pastası” ya da “köpek” gibi kelimeler ile arama yapabilirsiniz.

iPhone’unuzu Metre Olarak Kullanma

iPhone’da bulunan Ölçüm uygulaması, artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisinden faydalanarak aygıtınızı şerit metre olarak kullanmanızı imkân sunar. Ölçüm uygulamasını açın, ortamın özelliklerini kavrayabilmesi için aygıtınızı hareket ettirmenizi isteyen ekran talimatlarını yerine getirin, aygıtınızı nokta işaretini ölçümünüzün başlangıç noktasına gelecek biçimde hareket ettirin ve ardından + düğmesine dokunun. Nokta işareti ölçümünüzün bitiş noktasına gelene kadar aygıtınızı hareket ettirin ve + düğmesine tekrar dokunun. Bu şekilde kolayca ölçüm yapabilirsiniz.

iMessage Hızlı Yanıt
Mesajlar’da listedeki bir sohbeti basılı tutarak önceden hazırlanmış yanıtlardan birine dokunarak hızlı yanıt verebilirsiniz.

Parmak Hareketiyle Geri Alma

Bir şey yazarken hata yapmanız durumunda üç parmakla sola kaydırarak “geri alabilirsiniz”. Aynı işlemi “yinelemek” için üç parmakla sağa kaydırmanız yeterli.