iphone8 1 1

iPhone 8’in Geekbench Sonuçları Çin’de Ortaya Çıktı

Çin merkezli bir haber sitesi üzerinde iPhone 8’e ait olduğu söylenen Geekbench test sonuçları paylaşıldı. Test sonuçları eğer iPhone 8’e aitse yüzde 30 oranında bir performans artışı olduğu görülüyor.

Çok uzun zamandır gündemde yer edinen sızıntılarla beraber tasarımı çok fazla merak edilen yeni iPhone’un birçok sızıntısıyla cihazın nasıl geleceği artık netleşmeye başlamış durumda. Apple’ın bu yılki yeni amiral gemi modeli iPhone 8 için ilk kez net bir sızıntı olarak adlandıramayacağımız bir sızıntı gündeme bomba gibi düştü. Gelen son sızıntı Çin’den geldi. iPhone 8‘e ait olduğu iddia edilen Geekbench test sonuçları Çin’li haber sitesi üzerinden yayınlandı.

Her yeni telefonun bilindiği gibi güç bakımından nasıl olduğunu öğrenmek adına Geekbench gibi testlere dahil edildiğini biliyoruz. Şimdi ise iPhone 8 olduğu iddia edilen test sonuçlarında cihazın tek çekirdekte 4537 çoklu çekirdekte ise 8975 puan aldığı görülüyor. Bu durumdan dolayı daha önceki model olup çok fazla performans sunan iPhone 7’ye göre yüzde 30 oranında daha fazla bir güç artışı görülüyor.

iphone8 geekbench

Galaxy S8 Şuan Koltuğunda Patron Durumunda!

Şuan için konuşacak olursak Geekbench testinde tek çekirdekte tam olarak 2500 ve çoklu çekirdekte 6500 puan alan Galaxy S8 şuan için test sıralamasında zirvede durmayı başarıyor. Eğer Çin merkezli web sitesinin paylaşmış olduğu haberde yer alan iPhone 8 test sonuçları doğruysa eğer, iPhone 8 modeli Galaxy S8’i koltuğundan kaldırarak uzun bir süre koltukta oturacak gibi duruyor. Samsung ise gelen iddialara göre Note 8 serisiyle iPhone 8’e meydan okumaya çalışacak. Bakalım bu koltuğa en uzun süre oturmayı başaran model ne olacak? Bekleyip göreceğiz…