iOS 11 Beta 5deki Yenilikler iCloud Yeni Simgeler Kontrol Merkezi Muzik ve Daha Fazlasi11

iOS 11 Beta 5’deki Yenilikler: iCloud, Yeni Simgeler, Kontrol Merkezi Müzik ve Daha Fazlası

Apple , iOS 11’in beşinci beta sürümünü bu sabah geliştiricilere sundu, mevcut hataları gidermek, yeni hatalar önermek ve çeşitli özelliklere ve tasarım seçeneklerine biraz değişiklikler ekledi.

Apple’ın iOS 11’e yaptıkları tüm değişiklikleri video ve aşağıdaki postadaki beşinci güncellemede ana hatlarıyla belirttik.

https://youtu.be/XTgdVs3D8os

– iCloud iletiler – Apple’ın iCloud Mesajları, iMessages iOS veya Mac cihazda yer açmak için iCloud saklanabilir şekilde olanak sağlayacak. iCloud Mesajlar özelliği neden kaldırıldığı veya tam olarak ne zaman geri geleceği belli değil.

– Kontrol Merkezi Müzik Simgesi – Kontrol Merkezi’ndeki Müzik uygulaması, AirPod, hoparlör ve AirPlay cihazları gibi yakın ses kaynaklarını listeleyen yeni titreşen bir göstergeyle yeniden tasarlandı. Göstergeye dokunduğunda, hızla seçilebilecek bir kaynak listesi açılır, Ses cihazlarına veya AirPlay içeriğine bir televizyona bağlanmayı kolaylaştırır.

iOS 11 Beta 5deki Yenilikler iCloud Yeni Simgeler Kontrol Merkezi Müzik ve Daha Fazlası1

– Ayarlar – Ayarlar uygulaması simgesi düzeltildi. Gri arka plan yerine, siyah bir arka plana sahip ve dişlileri daha belirgin hale getiriyor.

iOS 11 Beta 5deki Yenilikler iCloud Yeni Simgeler Kontrol Merkezi Müzik ve Daha Fazlası12

– Kamera – Kamera uygulaması simgesi de, mevcut olan iki çizgiyi ortadan kaldıran daha basit bir tasarım sunan ince ayarlarla değiştirildi.

iOS 11 Beta 5deki Yenilikler iCloud Yeni Simgeler Kontrol Merkezi Müzik ve Daha Fazlası13

– Ekran Kaydı – iPhone veya iPad ekranınızı kaydederken, kayıt işleminin yapıldığını bildiren gösterge çubuğu artık mavi yerine kırmızı renktedir ve daha belirgin hale geldi.

iOS 11 beta 5, şu anki geliştiricilerle sınırlı ancak Apple, muhtemelen değişiklikleri bu hafta dördüncüsü görmeyi beklediğimiz dördüncü bir genel beta sürümünde sunacak.