Ay Modulu 1

Amazon Patronu Ay Modülünü Sunar

Amazon kurucusu Bezos, bir ay modülünün modelini sundu. Dört araca, bilimsel ekipmana ve aynı zamanda insanlara kadar taşıma yapabilmelidir. Bunlardan biri NASA’yı desteklemeye hazır.

Amazon’ların patronu ve kurucusu Jeff Bezos, bir ay modülünün modelini sundu. Üç yıldır firması “Mavi Ay” aracının tasarımı üzerinde çalışıyor. Bilimsel araştırmalara ve hatta gemideki insanlara bile ekipman ve dört araca kadar ulaşabilmelidir.

Mavi Ay

ABD Hükümeti Aya Astronotları Getirmek İstiyor

Bezos, bir yıl önce “Mavi Ay” yaptığı en önemli şey olduğunu söylemişti. Gelecekteki enerji krizlerini önlemek için güneş sisteminin gelişiminin gerekli olduğuna inanıyor. Bezos, dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi Amazon’un kurucusu ve CEO’su ve Washington Post’un sahibi. Bezos Tesla’nın yanı sıra patronu Elon Musk uzay yolculuğunda SpaceX ile ilgileniyor.

Mart ayında, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, bir ay misyonunun önceden planlandığından daha hızlı gerçekleşmesi gerektiğini açıkladı. ABD uzay ajansı NASA, 2028 yılı için bir ay inişini hedeflemişti – hükümetin isteğine göre, bu 2024 yılına kadar yapılmalıydı. Dolayısıyla hem aydaki ilk kadın hem de sonraki adam Amerikan astronotları olmalıdır.