1fa7f90cc74fc7ffa2df4a2708272fc96532a0a1 1

iOS 10.3 Sürümünde Gizli Özellik Kulağa Hoş Geliyor

iOS 10.2.1 ile bazı sorunlar yaşayan ve başını ağrıtan Apple, şimdi işini tam anlamıyla sorunsuz hale getirmeye çalışıyor. iOS 10.3 için bazı gizli detaylar ortaya çıkmaya başladı.
iOS 10.2.1 sürümünde Apple’ın gözünden kaçan bir çok hata vardı. Hatta daha önceki hatalarında ortaya çıkmasını ve durumun daha kötü bir duruma gelmesini kullanıcılara yansıtmıştı.

 
iOS 10.3 ile beraber Apple ID profilleri, AirPod’umu bul, CarPlay, iCloud depolama ve HomeKit için önemli yenilikler içermekte. Bunları elimizde tutarsak bir çok faydalı özelliğin barındığını anlayabiliyoruz. Verizon ise kısa süre önce WiFi Calling’i ortaya çıkardı.
Geliştirici olan Steven Troughton-Smith, iOS 10.3’taki bir çok gizli kodları ortaya çıkarmıştı. Söz konusu olan gizli klavyelerin sadece 9.7 inç iPad’lerde çalıştığı biliniyor. Sizlerde geliştiriciyseniz eğer ve denemek istiyorsanız, UIKeyboardPreferencesController’s -boolForPreferenceKey satırıyla beraber elde edebilirsiniz.

 

 

Söz konusu olan klavyelerin ne zaman nihai formlara ulaşacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak dokunmatik klavyelerin böyle gelişim göstermesi bizlere sevindirdi. Şuan için klavye gelişimleri zirveye çıkmış durumda.
Konunun en başına bakacak olursak eğer, iOS 10.3’ün Mart ayının ortasına kadar yayınlaması bekleniliyor.  Bakalım iOS 10.2.1 ile sorun yaşayan kullanıcıların iOs 10.3 ile beraber bir çok yeniliğe kapı açılmış sorunsuz bir sistem ile eski deneyimlerine kavuşabilecek mi? Bekleyip göreceğiz. Bu arada JB yapacakların iOS 10.2’den 2.1’e yükseltme yapmamaları gerektiğini belirtelim. Çünkü diğer sürümde ciddi sorunların olduğu gündemde yer alıyor.