google home ve amazon echo ile arama yapilabilecek 1487191923 1

Google Home ve Amazon Echo ile Arama Yapılabilir

Google Home veya Amazon Echo cihazları ile beraber yakın zamanda arama yapılması bekleniliyor. İşte tüm detaylar..

 
Büyük teknoloji markalarının ev veya ofis için üretmiş olduğu cihazlar gün geçtikçe daha fazla kullanım gösteriyor. Bu bakımdan ev yönetimleri çok daha pratik ve kolay bir hale bürünüyor. Yakın zamanda, Google Home ve amazon Echo cihazlarıyla aramanın bile yapılacağı konuşulmakta.

 
Konu hakkında en fazla şüphe duyulan ise gizliliğin nasıl olacağı. Sonuç itibariyle hoparlör üzerinden bir telefon görüşmesi yapıldığı zaman etraftaki kişilerin bu konuşmaya dahil olacağı da biliniyor. Bunun yanı sıra acil numaraların aranması ve Telekom düzenlemelerinin yapılması da işe ortak olacak.

 
Teknik bakımdan bunun yalnızca gelen çağrıyı hoparlöre verileceği düşünülmekte. Ancak bu cihazların taşınabilir olmadığı da bir gerçek. Bu bakımdan odadan dğer odaya aktarımın mümkün olmadığı ancak buna çözüm getirmeleri bekleniliyor. Çağrıyı kapatmadan kusursuz bir hizmet vermek. Google için bu hizmet biraz daha kolay görünmekte. Çünkü Amazon’un Android gibi özel bir işletim sistemi bulunmuyor.

 
Sonuca baktığımızda ise  böyle bir hizmetin gerçekleşmesi halinde, özellikle yakın gelecekteki insanların kendi evlerinde gelen çağrıyı evde yabancı kişiler olduğu zaman kullanamayacağı, ve kullanamadığı için biraz sinirleneceği düşünülüyor. Çünkü böyle bir sistemin her an kullanılması gerekirken, istenmeyen kişiler olduğu zaman sesin sadece kişinin kulağına yansıması gerekmektedir. Bakalım buna nasıl bir çözüm uygulanacak bekleyip göreceğiz.