Ghost Recon: Wildlands

Ghost Recon: Wildlands oyununa Lootbox’lar ekleniyor

Ubisoft’un Ghost Recon: Wildlands oyununa Lootbox’ların ekleneceği duyuruldu. Oyunun gelişim sisteminde önemli bir yere sahip olacak Lootbox’lar, bir dönem kumara teşvik ettiği gerekçesiyle gündeme gelmişti. Detaylar haberimizde.

Tom Clancy’s serisinin devamı niteliğindeki Ghost Recon: Wildlands, Lootbox sistemine sahip olan oyunlar arasına ekleneceğini duyurdu. Ubisoft tarafından açıklanan bu değişimle birlikte oyuna birçok kozmetik ürününün ekleneceği de paylaşıldı ve efsanevi, egzotik silahların Lootbox’lardan elde edilebileceği söylendi. Büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan Ghost Recon: Wildlands, forumlarda bulunan yorumlara göre bu yenilik için oyuncu kitlesinin onayını aldı.

Ghost Recon: Wildlands

Lootbox tartışmaları yeniden başlayabilir

Bundan yalnızca birkaç ay önce, oyunlardaki Lootbox’ların oyuncuları kumara teşvik ettiği ve hatta bazı oyunlardaki eşya alışveriş sisteminden ötürü Lootbox satın almanın dolaylı yoldan kumar olduğu iddia edilmişti. Steam’de bulunan oyunlar başta olmak üzere birçok oyunu etkileyebilecek bu iddia, yapılan incelemeler sonucunda haksız bulundu.