Galactic Civilizations III ücretsiz

Galactic Civilizations III ücretsiz hale geldi

Galactic Civilizations III kısa süreliğine ücretsiz hale geldi. Oyuncular hemen oyunu alarak uzay temalı oyunu oynamaya başlayabilir.

Zaman zaman ücretsiz oyunlar ile kullanıcıları sevindiren dijital oyun mağazaları, oyuncuların yüzünü güldürmeyi başarıyor. Geçmişte oyun mağazaları oyun paketleme masrafından dolayı böyle bir işe pek kalkışmasa da günümüzde dijital oyunculuk pek çok masrafı en aza indirmiş durumda. Bu da oyunculara ücretsiz oyun sunan firmaların artmasını sağladı.

Geçtiğimiz hafta 200 liradan daha pahalı olan bir uzay oyununu bedava hale getiren Epic Games, bu hafta da yine bir uzay oyunu olan Galactic Civilizations III oyununu kullanıcılara sunuyor.

Galactic Civilizations III ücretsiz oldu

Uzay temalı bir oyun olan Galactic Civilizations III, özellikle strateji ve simülasyon oyunu seven kullanıcıları mutlu etti. Oyunun ücretsiz olmasıyla heyecanlanan pek çok simülasyon oyuncusunun bu oyunu sevmesinin nedeni Civilizations gibi bir oyun olması. Oyundaki amaç kullanıcının uzayda medeniyet kurup bu medeniyeti geliştirmesi. Onlarca farklı ırkın bulunduğu oyunda casusluk, teknoloji geliştirme, diplomasi gibi çeşitli özellikler yer alıyor.

Galactic Civilizations III ücretsiz

Galactic Civilizations III oyununun Ultimate Edition, Mercenaries Expansion, Mech Parts Kit, Oyun Müzikleri gibi birçok oyun eklentisi yer alıyor. Epic Games hesabı ile oyuna sahip olmak isteyen bir kullanıcı öncelikle Epic Games hesabına giriş yapmalı, hesabı yok ise kayıt olmalı. Sonrasında ana sayfada biraz aşağı inerek ücretsiz oyun kısmını bulmalı. Ücretsiz oyunu bulduktan sonra ücretsiz oyunun yer aldığı sayfada oyuna sahip olmak mümkün oluyor.

Eleştirmenlerden oldukça yüksek bir puan alan oyunun en düşük sistem gereksinimleri arasında Windows 7 64 bit işletim sistemi, 12 GB depolama alanı, 4 GB RAM, 512 MB VRAM, Intel Core 2 Duo veya AMD K10 işlemci, DirectX 10 ve NVIDIA GeForce 500, AMD Radeon HD 5000 veya Intel HD 4000 ekran kartı gerekiyor. Oyunun önerilen sistem gereksinimleri Intel Core i5 işlemci, 6 GB RAM, 15 GB depolama alanı ve 1 GB VRAM içeren bir ekran kartı.