Eski Akıllı Telefonunu Değerlendirme

Eski Akıllı Telefonunu Değerlendirme

Teknoloji dünyasında kısa sürede yaşanan gelişmeler aklın dahi almayacağı boyutlara ulaştı. Özellikle iletişim yani telefon dünyasında yaşanan değişiklikler oldukça dikkate değer değişiklikler oldu.

Her geçen gün gelişim ve değişimde devam ediyor. Eğer Türkiye’de yaşıyorsanız son çıkan akıllı telefona sahip olma olasılığınız döviz yüksekliği nedeniyle biraz düştü.

Malum olduğu üzere teknoloji devi iPhone son çıkan modelini 10-15 bin TL arasında Türkiye pazarına sokmaktadır.

Haliyle bu oranda bir alım yapamayacak insanlarda daha orta halli telefonlara yönlenmektedir.

Bu durum beraberinde eski kaliteli akıllı telefonların yeni güncellemelerin yapılamaması nedeniyle boşa çıkmasına ve haliyle yeni alınan orta seviyedeki telefona geçilmesine sebep olur. Ama yıllarca yüksek kalitede bir akıllı telefon kullandıysanız bu durum sizi oldukça rahatsız edecektir.

Çünkü günümüzde orta seviye markaların telefonları gerçekten düşük kalitelidir. Haliyle bu durum olduğu gibi kullanıma yansır. Böyle bir durumda eskiden kullanmış olduğunuz akıllı telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Eski Akıllı Telefonunu Değerlendirme

Şu şekilde örneğin yeni aldığınız cihazın kamerası kötüyse eski cihazınızı bir fotoğraf makinesi gibi kullanabilirsiniz.

Ya da telefonda halen çalışan uygulamaları eski cihazınıza yükleyip yeni cihazınızı daha az kullanabilirsiniz. Bu sayede eski telefonunuz bir köşede atıl olarak durmayacaktır. Ayrıca eski akıllı telefonunuza mesajlaşma uygulamalarını kurup hatsız bir şekilde kullanabilirsiniz.

Eski akıllı telefonunuzun kullanılabilecek daha birçok yönü olabilir. Bunlardan bir diğeri de kumanda özelliğidir. Kumanda özelliği sayesinde de akıllı telefonunuzu klima ve TV gibi cihazları açıp kapatmada kullanabilirsiniz.

Bir diğer kullanım yöntemi ise ses kaydedicidir. Eğer yaptığınız iş gereği sık sık ses kaydı yapmanız gerekiyorsa bu durumda eski akıllı cihazınızı bir ses kaydedicisi olarak kullanabilirsiniz.

Kısacası hiçbir telefon tam anlamıyla ömrü dolmadığı sürece bir kenarı atılmamalıdır. Tam donanımlı olarak hizmet etmese bile en azından yeni alacağınız orta seviyeli bir telefon ile yük bölüşümü yapılmasını sağlar.

Bu sayede yeni alacağınız cihazında ömrünü bir süre daha uzatmış olursunuz. Döviz fiyatları tam anlamıyla alt seviyelere gelene kadar son çıkan akıllı telefonun herkesçe ilk etapta alınması ihtimal dahilinde gözükmüyor. Bu yüzden herkes kendince alternatif çözümlere yöneliyor.