461855 fortnite patch 1 1

Epic Games ve 14 yaşındaki oyuncunun davası sonuçlandı!

Epic Games, Fortnite oyununda hile kullandığı gerekçesiyle 14 yaşındaki bir oyuncuyu dava etti ve daha sonuçlandı. Detaylar haberimizde.

Geçtiğimiz günlerde Epic Games’in 14 yaşındaki bir oyuncuyu hile kullanması nedeniyle dava ettiğini sizlerle paylaşmıştık. Oyuncunun annesi birçok hile kullanıcısı arasından çocuğunun seçildiğini, davanın hile kullanmayla değil, bir “günah keçisi” seçerek göz korkutmayla alakalı olduğunu açıklamıştı. Bu iddiaların asılsız olduğunu, oyunun kodlarında değişiklik yapan ücretli hile kullanıldığını duyuran Epic Games, dava sonucunda haklı bulundu. Mahkeme, 14 yaşındaki oyuncunun ücretli hile programı kullanarak oyunun kodlarına müdahalede bulunduğunu açıkladı. Genç oyuncuya herhangi bir ceza verilmedi ancak aynı olayın tekrarlanması durumunda 5000 dolar para cezasına çarptırılacak.

FortniteClient Win64 Shipping 2017 09 25 16 13 46 21

Epic Games birçok oyuncusunu banlamasına rağmen yalnızca 2 kişiye dava açıldığını, bu davaların da oyunun kodlarına müdahale edilmesiyle alakalı olduğunu açıklamıştı. Oyun içerisindeki eşitliğin sağlanması konusunda son derece katı kurallarının olduğunu paylaşan şirket, genç oyuncunun annesinin söylediğine göre reşit olmayan bir bireyin ismini böyle bir olayla halka açık şekilde duyurarak eyalet yasalarını çiğnemişti. Epic Games’e bu konuyla ilgili olarak bir davanın açılıp açılmadığı henüz bilinmiyor.