appscall

En İyi Mesajlaşma Uygulamaları

En iyi mesajlaşma uygulamaları iş ve okul hayatında kullanılabilecek uygulamalardır. Mesajlaşma uygulamaları sayesinde okul grupları kurularak dersler ve sınavlarla ilgili bilgilendirmeler yapılabilir. Ayrıca iş için gruplar kurulup toplantılar hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılabilir. Mesajlaşma uygulamaları gruplar haricinde de arkadaşlar veya aile ile konuşulabilecek uygulamalardır.

WhatsApp

En iyi mesajlaşma uygulamaları arasında ilk sırada WhatsApp gösterilebilir. WhatsApp dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında yer alır. Uygulamayı kullanan 1 milyardan fazla kişi olduğu söylenir ve uygulama 2009 yılında kullanıma açılmıştır. WhatsApp Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemi için kullanılabilecek bir mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama telefonlarda ve akıllı cihazlarda mobil uygulama ile kullanılabilir. Masaüstünde ise WhatsApp web ile mesajlaşabilmek mümkündür. WhatsApp sahip olduğu güvenlik politikası ile de en güvenilir mesajlaşma uygulamaları arasında gösterilir. Uygulama içerisinde görüntülü olarak görüşebilmek ve sesli olarak arama yapabilmek mümkündür. Uygulama içerisinde mesajlaşma şansını da bulan kişiler arkadaşları ve aileleri ile gruplar kurarak sohbet edebilme şansına sahip olurlar. WhatsApp kolay bir arayüze sahiptir ve herkes tarafından kullanılabilecek seviyededir. Uygulama içerisinde fotoğraf video veya ses kaydı gönderme imkanı da kullanıcılara sunulmuştur.

sosyal mesajlasma uygulamalari

Telegram

En iyi mesajlaşma uygulamaları arasında son dönemlerde popüler olan Telegram uygulaması da gösterilebilir. Telegram özellikle WhatsApp’ın güvenlik politikası sonrasında popüler olan bir uygulamadır. Dünyanın en güvenilir mesajlaşma uygulamaları arasında gösterilen Telegram ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir. Telegram sesli ve görüntülü şekilde konuşmalar yapılacak bir platformdur. Platform içerisinde sticker veya fotoğrafı gönderme gibi işlemler de yapılabilir. Telegram uygulaması telefonlara veya akıllı cihazlara indirilerek kolayca kullanılabilir. Platforma üye olarak kolay şekilde sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla mesajlaşabilmeniz mümkündür.

Snapchat

Snapchat 2011 yılından beri hizmet veren bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulama içerisinde Snap adı verilen mesajlar ile arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle konuşabilmeniz mümkündür. Snapchat uygulaması diğer mesajlaşma uygulamalarından farklı olarak gönderilen resimlerin anında silinmesi ile bilinir. Gönderilen snapler karşı taraf tarafından açıldığında tekrar görüntülenemeyecek şekilde kaybolurlar. Snapchat uygulaması hem Android işletim sistemine sahip hem de iOS işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılabilir. Uygulama içerisinde anlık olarak mesajlaşma ve fotoğrafı gönderme imkanı bulunur. Ayrıca uygulamanın geliştirilen güncellemeleri ile görüntülü şekilde sohbet edebilmek ve hikaye paylaşmak gibi farklı özellikler de getirilmiştir.

Skype

En iyi mesajlaşma uygulamaları arasında Skype uygulaması da gösterilebilir. Skype özellikle iş veya okul için kullanılabilen bir uygulamadır. Uygulama 2003 yılından beri hizmet vermektedir ve popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer almayı başarmıştır. Uygulama içerisinde anlık olarak mesajlaşma ve konuşma imkanı bulunur. Skype uygulaması ile görüntülü ve sesli olarak sohbet edebilmek mümkündür. Uygulama içerisinde yer alan video konferans seçeneği iş toplantıları veya online eğitimde dersler için sıklıkla kullanılır. Uygulamayı bilgisayar üzerinden ve mobil olarak kullanabilmek mümkündür.