Call of Duty: Black Ops 4 Battle Royale

Call of Duty: Black Ops 4 de Battle Royale moduna sahip olacak

Call of Duty: Black Ops 4, dün gerçekleştirilen etkinlikte birlikte resmi olarak tanıtıldı ve hikaye modu bulunmayacak oyundaki yeniliklerden bahsedildi. Popüler serinin en yeni oyunu olacak Black Ops 4, son zamanlarda oldukça sevilen Battle Royale moduna sahip olacak.

Treyarch, Call of Duty: Black Ops 4 serisinde Blackout isimli Battle Royale modunun bulunacağını duyurdu. Son dönemlerde hem PC’de, hem de konsol platformunda çok popüler olan oyun modu, devasa bir haritayla birlikte tüm Black Ops 4 oyuncularının birbirine karşı savaşmasına sahne olacak.

Geliştirici tarafından paylaşılan bilgilere göre Blackout’a özel olarak hazırlanan harita, Call of Duty’nin tanınan Nuketown haritasından yaklaşık 1500 kat daha büyük. Oyuncular, haritanın büyüklüğünü hesaba katarak bu modda kaç kişinin oynayabileceğini tahmin etmeye çalışıyor ancak henüz ortak bir karara varabilmiş değiller. Fortnite, PUBG gibi sevilen Battle Royale oyunlarının 50v50 haritalarının bulunduğu biliniyor ve oyuncular, Black Ops 4’ün de bu kadar büyük bir haritayla en az 100 kişilik savaşlara ev sahipliği yapmasını istiyor.

Yeni modlar ve içeriklerle Black Ops 4’ün de son oyunlarla tamamen çorbaya dönmüş Call of Duty serisini iyice karıştıracağı söylenebilir. Bu karışıklığı arttıran etkenlerden birisi de oyundaki 3 yeni zombi modu olacak. Konuyla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.