bixby 1

Bixby, Android Nougat’lı cihazlarda da çalışıyor!

Samsung’un sanal asistanı Bixby, Nougat yüklenebilen Samsung’un diğer telefonların da da çalışıyor.
Bixby deneyimlemek için yapmanız gerekenler Galaxy S8 ve Galaxy S8+ile birlikte tanıdan Samsung Bixby’ın daha eski Samsung akıllı telefonların yanı sıra başka cihazlar üzerinde de çalışacağını da açıklamış ancak hangi cihazlar olacağından bahsetmemişti. 21 Nisan’da satışa çıkması ile beraber hangi cihazlarda çalışacağının açıklanması beklenmekte.

Bu deneyimi yaşamak istiyorsanız önce telefonunuza Samsung Galaxy S8 başlatıcıcısını (launcher) yüklemeli ve daha sonra Bixby apk dosyasını kurmanız gerekiyor.

Samsung’un sanal asistanını etkinleştirmeli ve telefonu yeniden başlatmalısınız. Şayet herşey yolunda ise Bixby’ye telefon ekranı sola kaydırılarak ulaşılabileceksiniz. Bahsettiğimiz yöntemin herkes için geçerli olmadığını tekrar hatırlatalım. Bunu deneyen kişilerden bazıları cihazı yeniden başladıktan sonra Bixby’ye herhangi bir sorun yaşamadan erişebildiklerini söylerken; Bazıları ise sanal asistanın başlatıldıktan sonra sonra çöktüğünü belirtiyorlar.
SamsungBixby, ilgi alanınıza yönelik haberleri size sunacak şekilde tasarlanmış gözükürken aynı zamanda üçüncü parti  uygulamalara erişim yeteneğine sahip. Metin çevirmek, QR kodlarını okumak veya yer işaretlerini tanımak için artırılmış gerçeklik  özelliğini kullanıyor. Bu özellik ile çevrimiçi alışveriş yapmak görüntüleri analiz etmek veya nerede çekildiğini bulmak için de kullanılabilir.
Bixby’nin herkese sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlarken, eksik bilgi olsada komutları anlama kapasitesine sahip olacağını söyleniyor.