ext 1

Microsoft’un Meltdown güncellemesi, AMD donanımlı bilgisayarları bozuyor!

Meltdown ve Spectre açıklarının ortaya çıkmasıyla birlikte etkilenen sistemler için yeni güvenlik güncellemeleri hazırlayan Microsoft, AMD donanımlı bilgisayarların güncellemeden ötürü bozulmasıyla güncellemeyi durdurdu. AMD kullanıcılarının güncellemeye dikkat etmesi gerekiyor.

Microsoft ile AMD karşı karşıya geldi. Spectre ve Meltdown açıklarının ortaya çıkmasının ardından kullanıcılarının etkilenmemesi için güvenlik güncellemelerinin dağıtımına başlayan şirket, AMD işlemciye sahip olan kullanıcılarından şikayetler gelmesi üzerine güncellemeleri durdurduğunu açıkladı. Sorunun yalnızca Windows 10 işletim sistemini kullanan AMD bilgisayarlarında görüldüğü biliniyor.

Microsoft AMD

Microsoft, sorundan dolayı AMD’yi suçladı

Şikayetlerin artmasının ardından Microsoft’tan ilginç bir suçlama geldi. Şirket, AMD mimarisinin uyumsuz olduğunu söyleyerek suçu AMD’ye yöneltti. Yapılan açıklamada Windows işletim sistemlerinin bu gibi sorunların yaşanması durumunda güncelleme alabilmesini sağlayan belgeleme sistemine, AMD mimarisi geliştirilirken dikkat edilmediğinden bahsedildi.

AMD donanımlarını kullanıyorsanız ve bilgisayarınız güncellemeden dolayı açılmıyorsa, bu bağlantıdan Microsoft’un sitesine ulaşabilir ve sorunu çözmek adına destek alabilirsiniz.