Yeni Mac Pro Fiyat 1

Apple Yeni Mac Pro ve Pro Display XDR’nin Eylül’de Geleceğini Söyledi

Geçen hafta WWDC 2019’da Apple, uzun süredir beklenen yeniden tasarlanan Mac Pro’yu yeni bir Pro Display XDR ile birlikte tanıttı. O sırada, Apple, her iki ürünün de daha spesifik bir zaman dilimi sağlamadan sonbaharda sipariş edebileceğini söyledi.

Yeni Mac Pro Ne Zaman Çıkacak?

Apple, WWDC’nin sona ermesinin ardından web sitesini güncelledi, ancak yeni Mac Pro ve Pro Display XDR’nin “Eylül ayında geleceğini” ortaya koydu. Bu tarih Apple’ın ana sayfasında, yalnızca ABD’de olmasına rağmen her ürünün altındaki “beni bildir” e tıkladıktan sonra açılan bir kaplamada listelenmiştir.

Yeni Mac Pro

Bu tarih henüz Amerika Birleşik Devletleri dışında listelenmemiş, ana Mac Pro sayfası ve diğer pazarlama materyalleri hala “sonbaharda geliyor” diyor, bu yüzden bu bir hata olabilir veya olmayabilir.

Tamamen yeni Mac Pro, 28 çekirdekli Intel Xeon işlemcilere, 1,5 TB’a kadar ECC RAM’a, 4 TB’a kadar SSD depolamaya, 64 GB HBM2 belleğe kadar AMD Radeon Pro Vega II Duo grafiğine sahip mutlak bir güç merkezidir, ve maksimum performans, genişletme ve yapılandırılabilirlik için sekiz PCIe genişletme yuvası mevcuttur.

Yeni tasarım, yumuşak kulplu paslanmaz çelik bir çerçeve ve tüm sisteme 360 derecelik erişim için kalkabilen alüminyum bir mahfaza içermektedir. Muhafaza ayrıca, hava akışını ve sessiz çalışmayı en üst düzeye çıkarmak için zaten peynir rendesi olarak adlandırılan benzersiz bir kafes düzenine sahiptir.

Apple’ın Pro Display XDR, P3 geniş renk gamı ve gerçek 10 bit renk desteği, 1.600 nit en yüksek parlaklık, 1.000.000: 1 kontrast oranı ve süper geniş, eksen dışı bir görüş açısı ile 32 inç 6K monitördür.