Subway Surfers

Android’de En Çok İndirilen Oyun: Subway Surfers Oldu

İlk olarak 2012 yılında sunulan Subway Surfers, Android işletim sistemine sahip oyun serverlerin eğlence odağı haline geldiği görülüyor. Oyun 2012’den bu yana Play Store üzerinde 1 milyar indirilme sayısına erişti.

Kiloo Games’in geliştirdiği oyun ilk günden itibaren beğeni toplayarak oyuncular tarafından akıllı telefonlarına indirilmesi ile dikkat çekmişti.

Ana temasının tren yollarında koşarak altınları toplayan bir çocuğun peşinden koşan polisle birlikte polis köpeği yer alıyor. Çok basit bir oyun gibi görünse de elde edilen puanlarla birlikte bağımlılık haline gelen oyun Google Play Store’da oyun bölümünde başarılı bir şekilde yer almayı başarmış gözüküyor.

Subway Surfers google play store

Subway Surfers oyununun aktif günlük oyuncu sayısının 20 milyon seviyesinde olduğu düşünülüyor. SYBO ve Kiloo Games tarafından geliştirilen ve Play Store üzerinde yayınlanan oyunun bu store da 1 milyar indirilme barajını aştığı belirtildi.

Subway Surfers Google Playstore’da Rekor Kırdı!

Popüler oyun Android ve iOS platformlarında 2015’de 350 milyon indirilme, 2016 yılında ise 330 milyon kez ve 2017’de ise 400 milyon kez indirildiği belirtiliyor.