Peki cihaziniz ne zaman Android Oreoyu alacak

Android 8.0 Oreo Güncellemesi Almadan; Android 8.1 Oreo Güncellemesi Gelebilir!

Henüz 8. sürüm Android Oreo’nun haberi soğumadan; Google, Oreo’dan bir sonraki sürüm olacak olan Android 8.1 için çalışmaya başlamış olabilir.

21 Ağustos’ta duyurulan Oreo için daha bir çok marka güncelleme listesinde dahi yok iken konuşulmaya başlanan 8.1’in yeni dedikodulara göre ekimde çıkış yapabileceği yönünde.

Bir sonraki sürümün 8.1 olacağı kesin bir bilgi gibi; Henüz Oreo’nun yeni yayınlanmış olması nedeni ile de adının Oreo olacağı düşünülüyor. Bunun en büyük sebeplerinden birinin ise Google’ın Oreo ile yapmış olduğu anlaşma olduğu düşünülüyor. Kaldı ki geçen yıl da benzer bir durum yaşanmış Android 7.0 Nougat’ın çıkışından birkaç ay sonra 7.1 Nougat duyurulmuştu.

Android 8.1 Oreo Güncellemesini Hangi Cihazlar Alacak?

Android 8.1 Oreo’nun Ekimde çıkması durumunda ise yine aynı dönemde tanıtılacak olan ikinci nesil Pixel cihazlarında, 8.1 Oreo ile geleceği düşünülüyor. Yani Sonuç olarak Nexus & Pixel ve Android One dışında kalan cihazların 8.0’ı alamadan 8.1 alacağı anlamına geliyor.

Söylentilerin kaynağının Google’ın geliştiriciler için sunduğu SDK’lar olması nedeni ve geçen yıl da benzeri bir durum yaşanması nedeni ile tutarlılığı güçlü durumda.