alcatel idol 5s 2833 015 1

Alcatel’in 6 yeni akıllı telefonunun görseli sızdırıldı!

Alcatel’in 2018 senesinde satışa sunmayı planladığı 6 yeni akıllı telefonunun görseli sızdırıldı. Cihazlar hakkındaki tahminler haberimizde.

Evan Blass Alcatel’in 2018 senesinde satışa sunacağı akıllı telefonları sızdırdı. Paylaştığı görsellerle şirketin 2 adet giriş seviyesi, 3 adet orta seviye ve 1 adet üst seviye (muhtemelen 2018 senesinin amiral gemisi) cihazı satışa sunacağını ortaya çıkaran Evan Blass, cihazların özellikleri hakkında ilk tahminlerin gelmesine de önayak oldu. Tahminlere yer vermeden önce, işte cihazların tümünün yer aldığı görsel:

DMBZ NLUIAUqMok

İlk olarak Alcatel’in üst seviye cihazıyla başlayalım. Cihazların sıralandığı görselden ve isminden anlaşılabildiği gibi sızdırılanlar arasında en güçlü donanıma sahip olan telefon Alcatel 5. Neredeyse yok denecek kadar ince çerçeveye, parmak izi okuyucusuna sahip olan akıllı telefonun Home tuşu bulunmuyor ve ekran-gövde oranı oldukça büyük. Akıllı telefonun dikkat çeken bir diğer özelliği ise arka kısımda yalnızca bir adet kamera bulunurken, ön kısımda iki kameranın yer alması.

alcatel 5
Alcatel 5

Şimdi sıra Alcatel’in “3” ile başlayan isimli modellerinde. Gelecek sene isminde 3 rakamı yer alan dört farklı modeli satışa sunmayı planlayan Fransa merkezli telefon üreticisi, bu modellerden üçünü (3V, 3X ve 3) orta seviye cihaz kullanıcılarına hitap etmesi adına geliştirmiş. 3C modeli ise giriş seviyesinde yer alacak.

3V’nin cam, 3X’in metal ve 3’ün cam veya plastik gövdeye sahip olacağı tahmin ediliyor. Görsellerden 3X ve 3V’nin çift arka kamerasının da olduğu görülüyor. Bunun yanı sıra 3V’nin ekran formatının (muhtemelen 18:9) diğer iki cihazdan büyük olduğu da söylenebilir.

Giriş seviyesindeki 3C ve 1 modellerinin ikisinin de plastik gövdeye sahip olacağı öngörülüyor. Tasarım açısından birbirine benzeyen cihazlardan 1 modelinin parmak izi okuyucusu bulunmuyor. Bundan ötürü en ucuz modelin bu olacağını söyleyebiliriz. Cihazda parmak izin okuyucusu bulunmamasına rağmen 18:9 ekran formatına sahip gibi görünüyor.

Akıllı telefonların donanımsal özellikleri hakkında yorum yapmak için yeni bilgilerin paylaşılmasını beklememiz gerekiyor. Yeni yıla yaklaştığımız ve cihazların görsellerinin ortaya çıktığı düşünülürse yakın tarihte donanımsal özelliklerinin paylaşılacağı söylenebilir.