LG V30un arayuzu tanidik UX ile gelisiyor

LG V30, ikinci ekranı kayan çubukla değiştiriyor

LG V30’un tanıtım tarihine çok az bir süre kala gelen bilgi ve detay sayısı da her geçen gün artış gösteriyor. Son olarak LG V30’un arayüzü hakkında yeni detaylar geldi.

Bilindiği gibi LG yeni amiral gemi modeli için yakından tanımış olduğu UX arayüzünü güncelleme kararı almıştı. Şuan için hazırda olan sistemin V30 için bir eksiklik olduğunu düşünen marka, yeni özellikler ekleyerek ciddi değişiklikler sunmayı planlıyor.

İlk olarak UX’in 18:9 OLED FullVision ekran ile optimize çalışması için bazı yenilikler yapılıyor. Bu bakımdan kullanıcılara çok daha kişiselleştirme veya özelleştirme seçeneği sunacak olan UX, sezgisel, akıcı bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

LG V30un arayüzü tanıdık UX ile gelişiyor1

LG V30 ile kamera arayüzü de değişim geçiriyor. LG Newsroom tarafında açıklanan bilgilere göre kameranın manuel modunda yer alacak Graphy ile fotoğrafçılıkta kullanılan ISO, yani beyaz dengesi gibi bazı özelliklere erişmek mümkün. Bunla beraber çok hızlı bir şekilde GIF yapma özelliği ve video oluşturma seçenekleri kullanıcıya sunuluyor.

Elbette Always On ekranı içinde düzenlemeler yapılıyor. Bu bakımdan hızlı araç çubuğunda yeni özellikler yer alacak.  Son olarak Ağustos’un son gününde tanıtılması beklenen LG V30’un Snapdragon 835 işlemci, 6 GB RAM ve f/1.6″lık bir kamera sistemi taşıması bekleniyor.