Fossil Sport Akilli Saat 5

Akıllı Saat Almadan Bilinmesi Gerekenler

Akıllı saat almadan önce birçok kullanıcı pazar araştırması yapmaktadır. Bu pazar araştırmasının amacı almak istediğiniz ürün hakkında detaylı bilgi elde etmektir. Pazar araştırması ile ürününüzün ortalama fiyatını da öğrenmiş olursunuz. Akıllı saatler özellikle son dönemlerde popüler olan teknolojik aletlerdir. Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bu ürünler alınmadan önce iyice araştırılmalıdır. Akıllı saat almadan önce bilmeniz gereken pek çok nokta vardır. Bu noktalara dikkat ederek size en uygun akıllı saati bulabilirsiniz.

Telefonunuzla Uyumlu Modeller Tercih Edin

Akıllı saat almadan önce bilmeniz gereken ilk şey alacağınız akıllı saatin telefonunuz ile uyumlu olup olmadığıdır. Akıllı saatiniz telefonunuz ile uyumlu değilse doğru bir şekilde çalışmayabilir. Bu nedenle akıllı saat alırken telefonunuzun ve akıllı saatinizin aynı işletim sistemine sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde akıllı saatiniz telefonunuzla uyumluluk noktasında bazı sorunlara neden olabilir.

Ekran Özelliklerini Araştırın

Akıllı saatler alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ekran özellikleridir. Akıllı saatler farklı teknolojiler kullanılarak üretilebilirler. Bu nedenle akıllı saat alırken ekranının nasıl özelliklere sahip olduğunu araştırmanız gerekir. Farklı ekranlar farklı şekillerde enerji harcarlar. Bu nedenle akıllı saatinizin az enerji harcayıp uzun süre çalışabilen modellerden seçilmesinde fayda vardır. Ekranlara da dikkat edilen bir diğer önemli nokta ise sahip oldukları görüntü kalitesidir. Akıllı saatler sahip oldukları ekran genişliğine bağlı olarak farklı görüntü kalitelerine sahip olabilirler. Bu nedenle akıllı saat alırken ekrandaki renklerin ne kadar canlı göründüğüne ve parlaklık seviyelerine dikkat etmeniz gerekir.

11 Popsci

Saklama Alanına Dikkat Edin

Akıllı saatler alınırken müzik dinlemek veya bazı fotoğraflara erişim sağlamak için de tercih edilebilir. Akıllı saatiniz ile müzik dinlemek veya fotoğraflarınıza bakmak istiyorsanız depolama alanı yüksek olan modelleri tercih etmelisiniz. Geniş depolama alanına sahip olmayan akıllı saatler istediğiniz şarkıları veya fotoğrafları saatinize aktarmaya izin vermeyecektir. Bu nedenle geniş depolama alanına sahip olan modelleri tercih ederek istediğiniz verileri akıllı saatinize aktarabilirsiniz.

Pil Ömrüne Dikkat Edin

Akıllı saatler farklı kullanım ömürlerine sahiptirler. Pil ömürleri bir cihazı ne kadar süre kullanabileceğinizi gösteren veridir. Pil ömrü düşük olan cihazları uzun süre kullanamayacağınız için sürekli akıllı saat kullanan biri iseniz tercih etmemelisiniz. Spor yaparken veya günlük olarak birileriyle konuşurken akıllı saat kullanan kişiler uzun pil ömrüne sahip akıllı saatleri tercih etmelidirler.

Hareket Ölçen Modelleri Tercih Edin

Akıllı saat almadan önce bilmeniz gereken en önemli detaylardan biri akıllı saatinizin hareket sensörünün bulunup bulunmadığıdır. Spor yaparken veya uyurken ne kadar kalori yaktığınızı merak ediyorsanız sağlık asistanı bulunan akıllı saatleri tercih etmelisiniz. Sağlık asistanı bulunan akıllı saatler hareketlerinizi izleme özelliğine sahiptirler. Bu özellik sayesinde spor yaparken ne kadar kalori yaktığınız, nabzınızın ne kadar arttığı ve günlük kalori yakımınızı görebilirsiniz. Akıllı saatinizde depolanan bu veriler özellikle spor yapan kişiler için önemli verilerdir. Siz de spor ile ilgileniyorsanız suya dayanıklı ve hareket sensörü bulunan akıllı saatleri tercih etmelisiniz.