google meet 1

Zoom 5.0 güncellemesini yarın sunacak! Güvenlik ekibi çok çalıştı!

Belli bir süredir güvenlik sorunları ile gündemde yer alan Zoom uygulaması Zoom 5.0 güncellemesi ile bütün sorunlarını çözmeyi amaçlıyor. Peki nasıl olacak?

Pandemi süreciyle beraber hayatımız ciddi anlamda değişti. Özellikle çalışma hayatımız da değişiklik gösterirken, insanlar normalleşme süreci için önlemler almaya çalışıyor. Ancak çoğu şirket henüz daha toplantılarını ofis ortamında bile olsalar online ortamda yapmayı tercih ediyor. Zoom ise bu konuda en fazla kullanılan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Güvenlik konusuna baktığımızda ise Zoom kullanıcıları için Zoom 5.0 güncellemesini yayınladı.

Gelen güncelleme ile beraber ciddi anlamda Zoom güvenlik ekibi çalışma göstermiş ve güncellemenin 30 Mayıs günü kullanıcılara geleceğini ve bu güncelleme sonrası yapılan bütün toplantılara bu güncelleme yapılmadan girilemeyeceği belirtildi.

Zoom 5.0 online toplantılar güvende olacak mı?

Bu soruya net bir cevap vermek doğru değil. Ama eski güvenlik sıkıntılarının kapandığını belirtelim. Eğer Zoom uygulamasını tercih etmiyorsanız, Google’ın Google Meet uygulamasını kullanabilirsiniz.