Yeni WhatsApp özelliği

Yeni WhatsApp özelliği duyuruldu

Yeni WhatsApp özelliği duyuruldu. WhatsApp ekibi, yeni geliştirdiği özellik ile kullanıcıların işine yarayacak bir sistem getiriyor.

WhatsApp, zaman zaman aldığı yeni güncellemeler ile kullanıcılar için işe yarar özellikler sunuyor. Bu özelliklerden bazıları koyu tema, profil fotoğrafını indirmeyi önleme, süreli mesaj paylaşımı gibi özellikler olmaktadır. Yeni özellik ise arama yapmak isteyen ve yapamayan kullanıcılar için hayat kurtarıcı olmaktadır.

Yeni WhatsApp özelliği paylaşıldı

Facebook firmasına bağlı olan WhatsApp, yeni güncellemesi ile web ve masaüstü kullanıcılarını sevindiriyor. WhatsApp, artık masaüstünde ve web sürümünde arama desteğine kavuşuyor olacak. Hem görüntülü hem de sesli arama desteğinin sunulacağı yeni özellik ile birlikte kullanıcıların masaüstünden bir yeri arayamama derdi tarihe karışıyor.

Henüz test aşamasında olan bu özelliğin tüm kullanıcılar için ne zaman kullanılabilir olacağı hakkında bir açıklama yapılmadı. Daha önce tekrar test edilen bu özelliğin aktif olma zamanının yakın olduğu bazı kullanıcılar tarafından düşünülüyor.

Yeni WhatsApp özelliği

Yeni özellikler

Bunun yanı sıra WhatsApp, birçok yeni özellik kazanıyor. Bu yeniliklerden birisi artık WhatsApp’ın “SSS” menüsünün “Yardım Merkezi” olarak güncellenmesi oldu. Bu yeniliğin yanı sıra duvar kağıdı ile ilgili önemli bir güncelleme yapıldı. Bilindiği üzere WhatsApp uygulamasında duvar kağıdı seçerken duvar kağıdı tüm sohbetlerde aynı olmakta idi. Bu konuya bir çözüm geliştiren WhatsApp geliştirici ekibi, artık her sohbet için farklı duvar kağıtlarının eklenebilmesini sağlıyor.

Yani kullanıcılar ister tüm sohbetler için ister tek bir sohbet için duvar kağıdı belirleyebilecek. Buna ek olarak uygulamaya yeni duvar kağıtları eklendi. Ayrıca duvar kağıdı sade bir renk ise eklendikten sonra üzerine WhatsApp’a ait olan figüran yerleştirilebiliyor.

Uygulamada geliştirilmeye başlanan bir diğer özellik ses kapatma özelliği oldu. Özellikle video paylaşan ve arka plandaki sesi kapatmak isteyen kullanıcılar 3. parti uygulama kullanmak zorunda kalıyordu. Artık WhatsApp içerisinde yer alan uygulama sayesinde videonun sesini kapatmak ve sessiz bir şekilde paylaşım yapmak daha kolay olacak.