8QCFn3FyMfJt949mHrkH8k 1200 80 1

Yeni iPhone’larda 32GB Depolama Alanı Olmayacak

Apple’ın onuncu yılına özel çıkarması beklenen yeni model iPhone’da 32GB seçeneği maalesef olmayacak. Bu bakımdan fiyat artışı haliyle artış gösterecek!

Apple, onuncu yılı olan iPhone için çok ciddi çalışmalar ve fazladan mesai göstermekte. Özellikle iPhone kullanmak isteyen kullanıcılar bulunurken, cihazın pahalı olmasına rağmen yetersiz alan oldukça sinir bozucu oluyordu. Kullanıcılardan gelen şikayetleri dikkate alan Apple, yeni model iPhone’uyla beraber bir çözüme kavuşuyor diyebiliriz.

Şuan iddia olarak görülen bu açıklamalara göre iPhone 8 veya yeni iPhone’da 32 GB depolama alanı olmayacak. Bu bakımdan yeni iPhone’da 64GB depolama alanı en alt seçenek olacak. En yüksek cihaz kapasitesi ise 256GB olarak belirtiliyor. Yurt dışı fiyatıyla bile 1000$ üzeri satılması beklenen cihazın 32GB bir seçeneği olsaydı ciddi anlamda eleştiri kaynağı olabilirdi. Apple bu bakımdan bu seçeneği kaldırabilir.

iphone 8 de 32 gb secenegi olmayacak 1487702062

Günümüzde Android telefonlara baktığımızda 64GB depolama alanları çok yaygın olarak görülmemekte. Ancak iPhone modellerinde hafıza kartı seçeneği olmamasından dolayı depolama alanı oldukça önemli oluyor. Ancak bu yıl sonuna doğru kullanıcı karşısına çıkması beklenen iPhone 7 ve iPhone 7S için 32GB depolama alanının olması beklenmekte. Yeni depolama alanının iPhone 7S modellerinden sonra çıkması beklenen iPhone 8 veya iPhone X için iddia ediliyor.