maxresdefault 2

Yeni iPhone, Eylül Ayına Yetişmeyebilir

Gündemde olan son detaylara bakılacak olursa eğer, Apple’ın bu yıl tanıtması beklenen yeni model iPhone 8’i veya iPhone X’i Eylül ayına yetişmeyebilir.

Hatırlayacağınız gibi uzun bir süredir gündemde yer edinen haberler, iPhone’un 10. yılına özel yeni bir iPhone 7S modelini atlayarak daha fazla yenilik sunacak olan iPhone 8 modeli veya iPhone X olarak adlandırılan yeni modelin hakkında bir yeni detay daha geldi. Yeni detay çıkış tarihi üzerine oldu.

Bilindiği gibi her yeni iPhone modelinin Eylül ayında gerçekleştirilen yeni bir lansman ile olduğunu biliyorduk. iPhone 8 yer alması beklenen yüz tarama teknolojisi ve ana ekran tuşunun yerine dokunmatik bir kontrolün gelmesi bekleniyor. Bu kontrolün ise yetiştirilemeyeceği için çıkış tarihinin ertelenmesi bekleniyor.

apple iphone 8 i eylul ayina yetistiremeyebilir 1488653402

Bunun yanı sıra KGI analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 8’de OLED ekranlar için Apple’ın çok uzun bir süreye ihtiyacı olduğu ise bir gerçek.

Bu bakımdan iki alternatif akıllarda yer alıyor; ya Apple, iPhone 7S modelini atlamayacak ve Eylül ayında esas bombayı patlacak. Yada Eylül ayında basın toplantısı yaparak çıkış tarihini yeni bir tarihe erteleyecek.