Xiaomi Mi Pad 4 Tabletleri İçin Geri Sayım Başladı

Xiaomi’nin gelecek olan yeni tablet modeli Xiaomi Mi Pad 4 için geri sayım başladı. Yeni tablet hakkında ilk detaylar haberimizde.

Akıllı telefon sektöründe ki başarısı ile bilinen Xiaomi, 6X modeli için oldukça beğenildiğini gördük. Şimdi de markanın yeni bir tablet modeli için hazırlıklarına başladığı ortaya çıktı. Xiaomi Mi Pad 4 isimli yeni bir tablet modelinin geleceği konuşuluyor.

Xiaomi Mi Pad 4 Özellikleri Neler Olacak?

Xiaomi’nin Mi Pad 3 modelinin devamı niteliğinde olması beklenen yeni tablet ile ilgili birçok önemli detayında ortaya çıktığını görüyoruz. XDA geliştiricilerinin paylaştığı bilgilere göre Xiaomi Mi Pad 4 modelinde geniş bir ekran kullanılacak. Tabletin, tahmin edilen ekran oranının 18:9 olacağı ve oldukça büyük bir ekran kullanılacağı belirtildi.

Tabletler için bu değerleri yeni yeni görüyoruz. Bu değerlerin yer aldığı  modeller arasında yer alması beklenen Xiaomi Mi Pad 4 modelinin LCD panel kullanacağı ve 320 PPideğerinde piksel çözünürlük değerine yer verileceği belirtiliyor. Tabletin tam olarak kaç inç olacağı bilgisi ise henüz bilinmiyor.

Snapdragon 660 serisinin kullanılacak olan tablette, RAM bellek kısmında ise bir değer maalesef şu an için yok. Ancak tablette 6000 mAhdeğerinde bataryanın olacağından bahsediliyor

13 MP Arka kamera ve ön yüzünde ise 5 MP değerinde kamera kullanması beklenen Xiaomi Mi Pad 4 modeli için ortaya çıkan detaylar maalesef bu kadar ile sınırlı.