mi mix2 1

Xiaomi Mi Mix 2’nin Tasarım ve Donanım Detayları Ortaya Çıkıyor!

Çin, Pekin merkezli olan ve dünyanın’da en büyük 4. akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Xiaomi’nin gerek tassarımı gerekse donanımsal olarak beğeni kazanan Mi MIX modelinin devamı olan Mi MIX 2’nin çıkış tarihi ile birlikte, nasıl bir tasarıma sahip olacağı da ortaya çıkmaya başladı.

Yılın 4. çeyreğinde piyasaya çıkması beklenen Mi Mix 2 için geçtiğimiz günlerde; Mi Mix 2‘yi her açıdan gösteren bir video yayınlanmıştı. Şimdi ise cihazın canlı fotoğrafı sızdırıldı. Bu görsel ile cihazın ince çerçeveleri de detaylı bir şekilde görülebiliyor.

Xiaomi Mi Mix 2 yeni

Ayrıca GeekBench testlerinde ortaya çıkan detaylar ise şunlardı. 1.90 GHz ve 8 çekirdekli Snapdragon 835 İşlemci ve kendine has yüzü ile Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi kullanılacağı ortaya çıkarken, aynı zamanda cihazın 6GB RAM’le sunulacağını da belirtelim.

Netleşmemiş; halen söylenti halinde ki diğer özellikler ise şu şekilde. %91 den daha fazla ekran gövde oranı sahip olacağı; 6.4 inçlik çift kavisli AMOLED 2K ekran kullanılacağı; Görüntü oranının ise 18:9 olacağını belirtirken; ekrana entegre edilmiş bir parmak izi sensörü ile gelebileceği de iddialar arasında yer alıyor.