whatsapp

Whatsapp’ta Silinen Mesajlara Ulaşabilmeniz Mümkün!

Bir Android bloğunda yayımlanan bir makalede Android kullanıcıları herkesten silinen mesajlara ulaşabilmenin mümkün olduğu söylendi.

Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması Whatsapp yeni bir uygulamayı kullanıcılarına duyurmuştu. Uygulamaya mesajları herkesten sil seçeneği getirilerek kullanıcıların yanlışlıkla veya kuzeninin gönderdiği mesajları hem kendi telefonundan hem de yolladığı kişinin cihazından silmesini sağlamıştı.

Android Jefe adındaki bir İspanyol bloğun hazırladığı raporda uygulamaya ait herkesten sil özelliğinin tamamen mesajları yok etmediğini keşfetti. Whatsapp mesajlar nereden ve nasıl silinirse silinsin bildirimleri günlüğüne kaydediyor. Buradan hareketle silinen mesajlara ulaşmak oldukça kolay.

Whatsapp’tan Silinen Mesajlara UIaşabilirsiniz!

Blogda yayımlanan yazıya göre Play Store’da yer alan herhangi bir bildirim günlüğü uygulaması edinerek silinen Whatsapp mesajlarına ulaşabilmeniz mümkün. Bildirim günlüğünü deneyen kullanıcılar ise silinen mesajlara erişebildiklerini söylediler. Ancak dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunuyor.

Eğer telefonunuz yeniden başlatırsanız bildirim günlüğü silinir. Buna ek olarak mesajlarınızın yalnızca ilk 100 karakterine ulaşabilirsiniz. Ayrıca bildirim günlüğü ile Whatsapp üzerinden yollanan medya dosyalarına ulaşmanız mümkün değil. Yalnızca fotoğraflarla birlikte yollanan açıklamalara erişebilirsiniz.

Bu özellik yalnızca Android 7.0 ve üzeri cihazlarda çalışıyor.