wp1 1

WhatsApp’ın iOS kullanıcılarına biyometrik kilitleme özelliği geldi!

iOS platformunda WhatsApp uygulamasına yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile birlikte uygulamayı kilitleyerek açtığınızda Face ID ve Touch ID giriş yapabiliyorsunuz.

WhatsApp için, uygulama kilidinin gerekli olduğunu en başından beri biliyor ve istiyorduk. Bugün ise Whatsapp’ın iOS kullanıcılarına yeni bir güncelleme gelerek bu özelliğin geldiğini belirtelim. WhatsApp kullanıcıları artık uygulama kilidi ekleyecek ve sohbetlerini gizleyebilecek..

wp

Biyometrik uygulama kilidi geldi!

Apple’ın biyometrik kimlik doğrulama sistemlerinden her ikisi de yeni özelliği destekliyor. Yani parmak iziniz yardımıyla Touch ID veya Face ID yüz tanıma yöntemiyle WhatsApp uygulamasına giriş yapabileceksiniz. Özelliği açmak için Ayarlar / Hesap / Gizlilik kısmındanEkran Kilidi seçeneğini etkinleştirmeniz gerekiyor. Bu etkinleştirmeyi yaptıktan sonra WhatsApp uygulamasını her açışınızda Face ID veya Tocuh ID ile giriş yapmanız istenecek.

WhatsApp uygulamasının 2.19.20 sürümüyle bu yeni özelliği sizde deneyimleyebilirsiniz. Ancak gelen mesajlar için bildirim ön izleme özelliğini kapatmadıysanız, ekran kilidi özelliğini açmanıza rağmen mesajlarınız görülebilir. Tam anlamıyla gizlilik için bildirim ön izleme seçeneğini de kapatmanız gerekiyor.