WhatsApp

WhatsApp’a İki Yeni Özellik Geliyor

WhatsApp’ın beta sürümünü kullananlara yeni bir özellik daha tanıtılırken, bundan böyle sohbet ettiğiniz kişilerle kaç adet fotoğraf veya video gönderimi yapmışsanız ve bunların ne kadar depolama alanı kapladığını öğrenmeniz mümkün oluyor.

WhatsApp, son zamanlarda güncellemelerine çok fazla zaman aralığı getirmek istemiyor. Uygulamanın 2.17.86 beta versiyonuyla kullanıcılar, birtakım yeni özellikleri deneyimlemeyi sağlayacak.

Son gelen güncellemeyle beraber uygulama üzerinde yapılan sohbetlerde, kişilerin aralarıdna ne kadar fotoğraf ve video paylaştıklarını öğrenmek mümkün oluyor.

rusya whatsapp

Bu özelliğin yanı sıra sizlere boyut adında yeni bir sekme sunuluyor. Bu sekme ile yapılan sohbetlerde cihazınızın ne kadar alan kapladığıda öğrenilecek. Bu konuşmaların içerisinde tabii ki video ve fotoğraf gibi paylaşımların boyutları gösterilecek.

Yeni gelen iki özellik, ilginç bir şekikde, iOS’te belli bir süredir yer alırken, Windows 10 Mobile ve Windows Phone 8.1 platformları için yeni yayınlandı. android içinse kısa bir süre sonra geleceği düşünülüyor.