Krita 0 1

Ücretsiz Çizim ve illüstrasyon Programı: Krita

Şayet dijital çizim ve illüstrasyon konusunda uğraşılarınız varsa muhakkak bir çok program denemişsinizdir. Denediğiniz programların bir çoğu da ücretsiz programlardır. Ücretsiz programlar arasında yer alan Krita oldukça başarılı bir alternatif olarak size uğraşılarınızda yardımcı olabilir.

Dijitalleşmenin getirilerinden biri de dijital çizimler ve tasarımlar, resim ve fotoğraf sanatının dijitalleşmesi olarak düşünülebilir. Bu konuda özellikle ücretsiz olan ve tam olarak ihtiyacınızı karşılayacak bir uygulama bulmak oldukça zor olabiliyor. Krita size yalnızca çizim ve grafik tasarım konusunda değil, fotoğraf düzenleme ve animasyon konusunda yeteri kadar yardımcı olabilir.

Krita

Programın sunmuş olduğu renk çeşitliliği ve rahat kullanımı ile dijital çizim konusunda kullanıcısına büyük kolaylık sunuyor. Kullanıcılara kendi araçlarını ve yöntemlerini oluşturabilecekleri bir ekran sunan Krita, sağladığı renk geçiş seçenekleri ve derinlik yaratma özellikleri ile kullanıcılarını mutlu edecektir.

Krita 1

Uğraşılarınız arasında afiş, kapak tasarımı veya logo tasarımı gibi çalışmalar var ise programın grafik tasarım araçları ve özellikleri, başlangıç seviyesindeki tasarımcılar için yeterli düzeyde olduğu söylenebilir.

Krita 2

Program ile fotoğraf düzenleme esnasında kullanabilecek birçok seçenek var. Renk düzenleme, kırpma, filtre ekleme ve ölçü düzenleme gibi basit fotoğrafçılık işlemlerini yapmak mümkün.

Krita 3

Krita’da, video ve animasyon düzenlemesi yapabilmeniz için bir menü de sunulmuş durumda. GIF veya animasyon hazırlamak için kullanabileceğiniz bazı basit özelliklerin bulunduğu bu menü, temel düzey için oldukça yeterli gözüküyor.

Özellikle başlangıç seviyesinde ki kullanıcılar için Krita oldukça başarılı ve  ücretsiz bir program.