twitter 1

Twitter’ın mobil uygulamasına profil önizleme özelliği geliyor

Twitter mobil uygulamasına kısa bir süre sonra gelmesi beklenen kişi profilini görmek için profiline gitmeden önizleme yapılarak kişi kartı görülebilecek. İşte detaylar.

Son zamanlarda birçok özelliği platformuna dahil etmek için çalışmalar yapan Twitter, bir yandan ise kullanıcılarını düşünerek, cihazlarda yer alan uygulamasını daha kullanışlı bir hale getirmek adına profil önizleme özelliğini test ediyor.

Daha kullanışlı bir uygulama

Normalde web uygulamasında bir kullanıcının isminin üzerine ana sayfadayken fare ile geldiğinizde profil kartını görebiliyorsunuz ve takip edebiliyorsunuz ancak bu özellikle mobilde mevcut değil. Profile bakabilmek için tıklayarak sayfasına gitmek gerekiyor. Bu da zaman kaybına neden oluyor.

Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni proje mobil uygulamalara da profil ön izleme özelliğini getiriyor. Kullanıcılar ana sayfada bir hesabın üzerine tıkladığı zaman alttan yukarıya doğru yarım sayfa olarak profil kartı geliyor. Bu kartta hesabı takip edebiliyorsunuz. İkinci kez isme tıkladığınızda ise bu kez profil sayfasına gidiyorsunuz.

Android ve iOS uygulamasına yakında sunulacak olan özellik elbette web uygulaması kadar fonksiyonel değil zira küçük ekran olduğu için illa ki bir şekilde görünümü engellemek zorunda. Yine de kullanıcıları profil sayfasına gitme ihtiyacından kurtaracak.