Sosyal medya
Sosyal medya

Sosyal Medya Üzerinde Günün 4 Saatini Harcıyoruz

GFK yani Growth From Knowledge Almanya merkezli kuruluş ve Cereyan Medya’nın beraber gerçekleştirmiş olduğu araştırma sonucunda Ülkemizde bulunan kişilerin çoğu sosyal medya kullanmaktadır. %80’in kullanmış olduğu sosyal medya hesabı ve bu hesap kullanıcılarının günde 4 saatini harcadıklarının üzerinde tespitte bulundu.

İnternet kullanımı hayatımızda konumunu almış durumda birçok insanın vakit geçirdiği ve daha çok gençlerin takıldığı yerdir. En son yapılan araştırmalara göre de günün dört saatini sosyal medyada harcadığımız ortaya çıktı. Sadece bu durum 15-25 yaş grubu arasında 5 saate çıktığını da söylemiş olalım.

"<yoastmark

Araştırma sonucunda ortaya çıkan verilere göre %44 YouTube, %72 Instagram ve %91’inin ise Facebook kullanıcısının olduğu belirlendi.

Sosyal medya kullanıcılarının da hepsinin aynı amaçla kullanmadığına dair yorumda da bulunuldu. Yapılan araştırmaya göre %79’unun takip ettiği kişilerin durumuna bakmak için kullanıldığı ortaya çıkarken %88’inin fotoğraf paylaşmak için kullandığı tespitinde bulunuldu. Gündemi takip etmek, olan durumların bilgisini almak için de sosyal medya kullanıcıları %66 oranında bulunmaktadır. %25’lik bir kısımda sadece sosyal medya fenomenlerini takip ettiği ortaya çıktı.