Sony Xperia XA 1 1

Sony Xperia XA Hakkında Yeni Sızıntılar Geldi!

Sony’in MWC 2017’de tanıtması beklenilen yeni ve orta seviye telefon olarak belirtilen cihazın daha üstün özellikler ile Sony Xperia XA adıyla geleceği ve yeni detayları sızdırıldı!

Şubat ayı sonunda gerçekleştirilmesi beklenen MWC 2017’de birçok ürün ile beraber tanıtımlarda bulunacak teknoloji devi olan Sony, bu etkinlikte 5 yeni model tanıtmaya çalıştığı öğrenildi. Bu bakımdan Sony sessizliğini bu etkinlikte bozarak iddialı bir adım atacak gibi duruyor.

Firmanın en fazla güvendiği ve çok fazla satış rakamlarına ulaşabileceği cihaz olan Sony Xperia XA modeli, çok uzun zamandır herkes tarafınca merak edilen ve soruşturulan bir cihaz olarak gündemde yer almakta.

4

Son gelen sızıntılara göre MediaTek Helio P20 işlemcinin yer alacağı söyleniyor. Bu işlemci 4GB RAM ile desteklenecek. Cihazda F/2.0 diyafram açıklığı olan 23MP arka kamera ve F/2.2 diyaframa sahip 16 MP ön kamera yer alacak.

Cihazda ayrıca USB Tyoe-C portu ve 3.5mm’lik kulaklık girişi yer alıyor. Cihaz kutusundan Android 7.0 Nougat ile çıkarak kullanıcıları heyecanlandırmaya yetecek gibi duruyor.