Sınırsız Depolama Alanı

Sınırsız Depolama Alanı

Hepimizin depolama ile ilgili sıkıntıları olmuştur. Özellikle eskilerden kullandığımız telefonların depolama ile ilgili çok büyük sıkıntıları vardır. Bu yüzden artık günümüzde çoğu kişi yüksek hafızalı telefonları almak istiyor. Yüksek hafızalı telefonlar rağbet görüyor. Çünkü artık herkes bol bol video fotoğraf çekmek istiyor. Bunların yanında çektiği fotoğrafları ya da videoları telefonundan silmek istemiyor. Telefonumda bol bol oyun video filmlerim olsun istiyorlar. Bu isteklerin yanında eskiden moda olan hafıza kartları piyasaya sürüldü. Hafıza kartları ilk çıktığında kullanıcılar tarafından çok büyük bir rağbet görmüştür. Kullanıcılar artık telefonlarının hafızaları bittiğinde videoları, fotoğraflarını hafıza kartlarına aktarabiliyorlardı. Eskiden hafıza kartları ve telefon hafızaları bu kadar yüksek depolama alanlarına sahip değildi. Yani en fazla depolama alanı olarak 16Gb gibi düşük rakamlardı. Yani şimdiki gibi 216 GB gibi depolama alanları sadece hayalden ibaret bir şeydi.

Sınırsız Depolama Alanı

Günümüzde ise artık hafıza kartlarına ihtiyaç kalmamış durumda. Artık telefonların çok fazla depolama alanı ile piyasaya sürülüyor. Daha sonrasında bazı telefon modellerinde belirli bir ücret karşılığında sanal depolama alanı sağlanıyor. Yani telefona ek olarak hiçbir donanım kullanmadan telefona depolama alanı gelmektedir. Bu sayede insanlara kolaylık sağlanmaktadır. Ama bu fiyatlar yüksek fiyatlar olduğu için ve her telefon modelinde olmadığı için kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilen bir yöntem değil. Artık yeni çıkan telefonlarda ise hafıza kartı kullanmak için bir bölüm bulunmamaya başladı. Çünkü telefonlar en az 64Gb olarak üretilmeye başlandı. Fakat bir kullanıcı 64 gb telefon aldıktan sonra, depolama hafıza yetmez ise yeni bir cep telefonuna geçmek durumda kalınıyordu.

Bilim insanları artık yakın bir gelecekte karşımıza çıkabilecek bir ürün, buluş ortaya attılar. Artık cihazların sınırsız bir şekilde depolama alanı olacağı söylentiler içerisinde. Yani artık herhangi bir cihazınızın asla kısıtlaması olmayacak ve sınırsız bir biçimde depolama alanında özgür olacaksınız. İstediğiniz kadar film, fotoğraf gibi olguları depolama alanında yer kaplamamış, sizi endişe altında bırakmamış olacaktır.