Galaxy S10 1

Samsung’da Çentik Kullanacak! Galaxy S10’un Tüm Özellikleri Açığa Çıktı

Birçok marka tanıtmış oldukları yeni amiral gemilerinde Apple’ın iphone X ile başlatmış olduğu çentik kullanımını benimsedi. Bir trend halini alan bu kullanımı Samsung’da görememiştik. Ancak, Samsung’un aldığı yeni patent, Galaxy S10’un çentikli bir tasarıma sahip olabileceğini gösteriyor.

Samsung S10

Ortaya çıkan bu belgelere göre, çentik iPhone X’e daha küçük olacağını görülüyor. Bu durum yüz tanıma kilidinin sunalmaması durumunu ortaya çıkarabilir. Ancak neredeyse hiç çerçeve bulunmaması, Galaxy S10’un daha önceki modellere ve rakiplerine oranla daha yüksek ekran/gövde oranı ile geleceğini gösterir nitelikte.

Samsung S10’un Tüm Özellikleri

Samsung’un gelecek yıl tanıtacağı ve muhtemelen Galaxy S10 olarak adlandırılacak olan yeni cihazı için bir rapor ortaya çıktı. Rapora göre ekrana gömülü parmak izi okuyucu, 3D kamera gibi önemli detaylar bulunuyor.

Ortaya çıkan bir raporun doğruluğu teyit edilemese de, Galaxy S10’da katlanabilir bir ekran tasarımı yer almayacak. Mevcut modellerinde ki gibi Infinity ekran ile geleceği belirtiliyor. Ancak uzun süredir konuşulan ekrana gömülü bir parmak izi okuyucusunun Galaxy S10’da yer alması muhtemel gözüküyor. Samsung’un yeni amiral gemisi olacak olan Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus’da kamera konusunda Galaxy S9 Plus’da ki başarısını bir adım daha yukarıya taşıyarak 3D çekim özelliğini yeni cihazına kazandıracak gibi duruyor.

Her ne kadar doğruluğu kanıtlanmamış olsa da Samsung’un yeni amiral gemisi için şimdiden çalışmalara başladığını ve önümüzde ki aylarda tanıtacağı Note 9’dan sonra da bu çalışmalara daha fazla ağırlık vereceğini düşünürsek, ortaya çıkan bu raporda belirtilenlerinde daha önceden konuşulan konu başlıkları olduğunu varsayarsak bu özellikleri Galaxy S10’da görmek hiçte şaşırtıcı olmayacaktır.