linux-note8

Linux ile Note 8’inizi Masaüstü PC’ye Çevirin!

Samsung teknoloji severleri şaşırtmaya devam ediyor. Firma Galaxy Note 8’e Linux yükleyerek çalıştırmayı başardı.

İlginç deneyi videoya alan Samsung Galaxy Note 8 üzerinde çalışan Linux ile ilgili bir video paylaşarak teknoloji severlerle paylaştı. Samsung uzun bir süredir DeX platformunda Linux sürümlerini çalıştırmayı bir süredir denediği bilinmekteydi. Firmanın buradaki temel hedefi akıllı telefonunuzu dileğiniz zaman bir masaüstü PC’ye dönüştürebilmeniz ve kolaylıkla kullanmanız.

Galaxy Note 8’ler Masaüstü PC Olarak Kullanılabilecek!

Samsung’un üzerinde çalıştığı fikrin yeni olduğu söylenemez fakat firma DeX aksesuarı ile çalışan Galaxy Note 8’in videosunu ilk kez paylaştı. Fakat herkese açık olarak yayımlanmayan bu videoda Linux’un telefon ile nasıl çalıştığı gayet açık olarak görülebilmekte.

İlk adım olarak akıllı telefonunuzu DeX platformuna koyuyorsunuz ardından telefonunuzdaki uygulamadan Linux uygulamasını başlatıyorsunuz ve masaüstü bilgisayarınız hazır olmuş oluyor. Telefonu masaüstü bilgisayar gibi kullanmamızı sağlayan hali hazırda farklı uygulamalar bulunmakta ancak Linux’un sağlayacağı geliştirme özgürlüğü bu alanda oldukça ilgi çekici olacağa benziyor.

Samsung firması bahsi geçen uygulamanın herkese ne zaman açılacağı hakkında henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.