samsung

Samsung Amiral Gemilerinde Isı Borulu Soğutma Kullanacak!

Samsung firması yüksek maliyetine rağmen önümüzdeki yıllarda da amiral gemisi modellerinde ısı boruları kullanmaya devam edecek.

Elektronik cihazların performansı arttıkça aynı oranda bileşenlerinin de güce olan ihtiyacı artacak ki bu durum aşırı ısınma sorunlarını karşımıza çıkaracak. Bu ısınma sorunlarını farklı soğutma sistemleri ile tolare eden firmalar bu konuda da geliştirmelerde bulunmaktadır.

Soğutma sistemleri son zamanlarda akıllı telefonlarda kullanılmaya başlandı. Ancak maliyeti bir hayli yüksek olduğu için yalnızca üst segment modellerde soğutma sistemine başvurulmakta. Giriş ve orta seviye telefonların performansları çok olmadığı için soğutma sistemlerine ihtiyaç duymamaktadır.

Samsung Soğutmaya Devam Edecek!

Isı boruları ile soğutma sistemini ilk kez kullanan firmalardan bir tanesi de Samsung’tur. Son zamanlarda çıkan söylentilerde Samsung’un 2018 model telefonlarında ısı borulu soğutma sistemini bırakacağı dillendirilmiş ancak bu söylentiler gerçeği yansıtmamıştı.

Güney Koreli firma önümüzdeki yıllarda da ısı borulu soğutma sistemini üst seviye telefonlarında kullanacağını duyurdu. Öte yandan çıkan söylentilere göre Samsung 2019 yılında amiral gemisi telefonlarında buhar odalarını kullanacağı iddia edildi.