Game Pass 1

PC’de XBox Oyunu Geçiş Komutu Geliyor

Microsoft, PC için Xbox Game Pass’ı duyurdu. Başlangıçta, 75’den fazla yayıncının yayınladığı 100’den fazla oyun dahil edildi. Ayrıca, şirket Halo: The Master Chief Collection da dahil olmak üzere XBox Game Studio oyunlarının Steam’de de kullanılabileceğini onayladı.

Game Pass PC Platformu İçin Duyruldu

Microsoft PC için Game Pass’ı bir basın bülteninde onayladı. Gruba göre PC’de video oyunları için bir abonelik hizmeti için büyük bir pazar olduğuna inanıyor. Hizmet, Windows’ta “Xbox Game Pass” olarak da adlandırılırken, bu, konsoldan tamamen farklı bir teklif.

Game Pass

Bu, hem arayüzün hem de mevcut oyunların XBox’tan farklı olacağı anlamına gelir. Muhtemelen bu, servisi konsolda ve PC’de kullanmak istiyorsanız iki aboneliği tamamlamanız gerektiği anlamına gelir. XBox Game Pass şu anda ayda 10, veya yılda 70 Euro’ya mal oluyor.

 Xbox Game Pass Oyunları

Bilgisayarda hizmeti başlatmak için, Bethesda, Deep Silver, Devolver Digital, Paradox Interactive veya Sega gibi yerleşik yayıncılardan 100’den fazla oyun zaten hazır. Microsoft, bazı başlıkların yayınlanma tarihinde zaten kullanılabileceğini belirtir. Oyun listesi ve başlama tarihi de dahil olmak üzere Oyun Geçidi ile ilgili daha fazla detay Microsoft tarafından E3’te ilan edilecektir.

Buna ek olarak, şirket 20’den fazla XBox Game Studio oyununun Microsoft Mağazasının yanında Steam’de yakında hazır olacağını onayladı. Bu oyunlar çapraz platform ve çapraz ağ oyununu desteklemektedir, böylece oyunu başka bir mağazadan veya konsoldan satın alan arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.