OnePlus 5 Guncelleme 1

OnePlus 5 / 5T İçin OxygenOS 9.0.6 Güvenlik Düzeltme Ekini Getiriyor

Hem OnePlus 3 hem de 3T, birkaç hafta önce OxygenOS 9.0.2 biçiminde Android 9.0 Pie güncellemesi alsa da, şimdi eski ürünler olarak kabul ediliyor. OxygenOS Android Q için temel hazırlığı yapıyor ve 9.5 şubesi birçok yeni özelliğe sahip geçiş aşamasında.

OnePlus 3 / 3T bu özellikleri elde etmeyecek olsa da, Çinli OEM resmen OnePlus 5 / 5T ve Oneplus 6 / 6T’yi getirmeyi onayladı. Nitekim, 2018’in OnePlus 6 / 6T ikilisi zaten Open Beta kanalı üzerinden Zen Mode ve Screen Recorder’ı kullandı.

OnePlus 5

Kararlı kanalın özellikler ve düzeltmeler açısından Açık Beta kanalının gerisinde kaldığı bilinen bir gerçektir. Hem OnePlus 5 hem de 5T, Nisan 2019 güvenlik düzeltme eklerini de getiren Nisan’daki son kararlı güncellemelerini geri aldı.

OnePlus 5 / 5T OxygenOS 9.0.6 Güncellemesi

Halefleri OnePlus 6 / 6T, son zamanlarda istikrarlı kanal OTA güncellemesi ile Mayıs ayında güvenlik düzeltme eki aldı. OnePlus, OnePlus 5 / 5T için OxygenOS 9.0.6’yı güncellenmiş bir güvenlik yamasıyla kullanıma sunmaya başladı.

Artımlı OTA paketinin boyutu 200 MB’tan azdır, ancak OnePlus bu güncellemeyle birkaç Bluetooth bağlantı düzeltmesi sunmayı başardı. Her ikisi de OnePlus 5 & 5T şimdi, OnePlus 6 / 6T gibi, ikinci nesil Bullets Wireless ile hızlı bir şekilde eşleşebilmelidir.

İlginç bir şekilde, değişiklik listesi Hızlı Arama kişileri otomatik silme hatasıyla ilgili hiçbir şeyden bahsetmiyor. Şirket anomaliyi bile kabul etti ve düzeltmeye söz verdi.