hsa 1

Nokia, yeni bir tuşlu telefonla dönüş yapıyor!

Sızdırılan bilgiler, Nokia’nın yeni bir tuşlu telefon üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü gösteriyor. Yeni cihaz büyük bir klavyeye ve küçük bir ekrana sahip olacak. Paylaşılan diğer bilgileri ve tasarım detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Akıllı telefon sektörüne dönüş yapmasının ardından kendinden çok söz ettiren Nokia, eski model telefonları özleyenler için yeni bir model üzerinde çalışıyor. FCC sertifikasının sızdırılmasıyla bazı özellikleri ortaya çıkan yeni akıllı telefonun model kodu TA-1047.

İsmi açıklanmayan bir kişi, Nokia’nın yeni cihazı hakkında bilgi sahibi olduğunu ve cihazın tuşlu, büyük bir model olacağını dile getirdi. Tasarım açısında BlackBerry modellerine (ya da Nokia’nın E62 modeline) benzeyecek TA-1047, işlem gücü az olan cihazlar için özelleştirilmiş KaiOS işletim sistemini kullanacak. Bunun yanı sıra akıllı telefonun Qualcomm 205 yongaya, 3.3 inch (480 x 480) ekrana ve Bluetooth 4.2 desteğine sahip olacağı biliniyor. Telefonun boyutlarını aşağıdaki görselden öğrenebilirsiniz.

FCC

Yeni Nokia’nın KaiOS işletim sistemi neler sunuyor?

KaiOS işletim sistemi işlem gücü bakımından zayıf olan cihazlar için uygun olsa da üçüncü parti yazılımları, video aramalarını, canlı TV yayınını, uygulama mağazasını ve benzer özellikleri destekliyor. Bundan ötürü, özellikle eski Android sürümlerinden birini kullananların KaiOS işletim sistemini kullanırken sorun yaşamayacağını tahmin ediyorum.

Nokia’nın gizemli telefonu hakkında bilinenler bu kadar. Telefon hakkında paylaşılan bilgiler, kaynağın ismi açıklanmamış olmasından ötürü gerçek olmama payına sahip, ancak bu gibi konularda söylentilerin doğru çıkma payı her zaman vardır. Eğer böyle bir Nokia modeli satışa sunulsaydı, satın almayı düşünür müydünüz?