nokia 3310u pres makinesi ile ezdiler 1

Nokia 3310, 60 Dolara Geri Geliyor

Nokia kısa süre önce tanıtmış olduğu yeni model cihazlarının bir dakikadan bile daha az bir sürede tüketilmesinin üzerine, 27 Şubat’ta düzenlenmesi beklenen MWC 2017’de bir kaç yeni cihaz daha duyurabilir. MWC’de tanıtılması beklenen yeni cihaz hakkında şimdiden detaylar gelmeye başladı.

 
Venture Beat’a göre, üç yeni cihazın duyurusu MWC 2017’de yapılacak. İlk gelen iddialara göre iki farklı Android modelin yanı sıra bir yeni farklı model etkinlik sırasında duyurulacak. Tanıtılması beklenen Nokia 5 ve Nokia 3 bu liste içerisinde yer alacağı iddia ediliyor.

 

Nokia 5’in Özellikleri Neler?

 
Nokia 5’in teknik detaylarına baktığımızda 720p 5.2 inç bir ekran ile gelen cihazın 2GB RAM ve 12 MP arka kamerası olduğu iddia ediliyor. Ayrıca bu özelliklerin 200 dolar gibi bir ücrete mal edileceğide söylenmekte. Geçtiğimiz ay içerisinde Benchmark testinde ortaya çıka Nokia Heart olduğu iddia ediliyor.

 
Nokia 3’e bakacak olursak eğer, başlangıç seviyesinde yeni bir akıllı telefon olacağı ve en fazla 150 dolar bir ücret ile piyasada yer alacağı düşünülüyor.
Tüm bunların yanında Nokia 6 ise şuan için Çin’de yer alırken, MWC 2017’de de sergilenmesi bekleniliyor.

 
Asıl dikkat çeken nokta ise 2000’li yıllarda piyasada şimdinin iPhone’u veya S7’si olarak görülen Nokia 3310 çok fazla dayanıklı olmasıyla beraber büyük bir şöhrete sahipti. Tanıtılması beklenen yeni farklı modelin ise 3310 olacağı ve 60 dolar gibi bir ücrete satın alınabileceği söyleniliyor.