Minecraft oyununda gelişmesi gereken özellikler

Minecraft oyununda gelişmesi gereken özellikler

Mojang Studios tarafından geliştirilen Minecraft oyununda gelişmesi gereken özellikler yer almaktadır. Bu konuda bilgi vereceğiz.

Minecraft, dünyanın en çok satan ve en çok oynanan oyunları arasında yer alıyor. Dünyada her ne kadar grafikleri üst düzey olan gelişmiş oyunlar dahi bulunsa da insanların bu tür oyunları tercih etmesi de oyun yapımcılarının gözünden kaçmıyor. Oyuncuların bu oyunu tercih etmelerindeki bir sebep oyunun hayal dünyasını geliştirmesidir.

Minecraft oyununda gelişmesi gereken bazı özellikler

Minecraft oyununda geliştirilmesi gereken birçok özellik bulunmaktadır. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan MINECON etkinliği ile birlikte kullanıcıların en çok istediği özellikler arasında yer alan mağara güncellemesi de yapılmaya başlandı. Mağara güncellemesinin yanı sıra uçurum, dağ, çanta, keçi, mağara canavarı, sarkıt gibi daha birçok özellik oyuna ekleniyor. Bunun yanı sıra oyuncuların istediği birçok özellik de yer alıyor.

Oyuncuların istediği özelliklerden birisi de end güncellemesi olmaktadır. Bilindiği üzere end güncellemesi geleli uzun bir zaman geçti. Son olarak nether güncellemesi yapıldı. Nether güncellemesi ile birlikte yenilenmiş bir nether dünyası oyuncuları karşıladı. Uzun zamandır güncellenmeyen end için en son end şehirleri, shulker kutusu ve bunun gibi bazı özellikler yer almıştı.

Minecraft oyununda gelişmesi gereken özellikler

End boyutunun bu kadar az gelişmesi ve uzun süredir güncelleme almaması oyuncuların da dikkatini çekmektedir. Oyuncular, end güncellemesi ile birlikte bu boyutun daha güzel bir hale gelmesini, daha fazla özellik içermesini bekliyor. Şu anda end boyutu oldukça sade ve az blok içeriyor. Yeni güncelleme ile birlikte end daha güzel bir hale bürünebilir.

Oyuncuların istediği özellikler arasında mod desteği yer almaktadır. Oyunda bir zamanlar mod desteği bulunuyordu fakat sonradan kaldırıldı. Neden böyle bir şey yapıldığı hakkında pek bir bilgi olmasa da oyuncular, 3. parti yazılımlar ile uğraşmadan mod desteğine hızlıca erişmek ve mod geliştirmek istiyor. Ayrıca modlar yeni sürüme geçildiğinde oyun ile stabil bir şekilde çalışmalı ve eğer ki kütüphane değişikliği olduysa modda yer alan kodlar yeni kütüphaneye göre güncellenmeli. Bu şekilde geliştirilen bir sistem oyuncular için harika olacaktır.